Efektet e taksës 100%/ Shqiptarët: Mallrat serbe zëvendësohen
06/12/2018 15:22

Vendimi për taksen 100 % nuk e ka ndryshuar gjendjen në terren. Janë njoftuar me vonese dhe malli serb ka mbetur në depot e tyre.

Ndotja e ajrit kthehet në shqetësim për Kosovën, norma disa herë më e lartë se normalja
16/12 20:30
Miratimi i rezolutës në Kosovë, Vuçiç: Prishtina i mbylli derën dialogut
16/12 15:46
Miratohet rezoluta për bisedimet me Serbinë. Ja ekipi i ri negociator i Kosovës
15/12 23:11
Kosovë, Prokuroria Speciale nis marrjen në pyetje
15/12 22:14
Kosovë, Kuvendi në seancë të posaçme për dialogun
15/12 16:30
“Ditë historike për Kosovën”. Nishani dhe Milo: Pas pavarësisë, ushtria është ngjarja më e rëndësishme
14/12 20:52
Mesazhin kundërshtues ndaj ushtrisë së Kosovës, NATO e sjell edhe në Tiranë
14/12 15:06
Banorët e Prishtinës, valle shqiptare për Ushtrinë e Kosovës
14/12 15:02
Reagimet ndërkombëtare, BBC: Ushtria që trazon ujërat në Ballkan
14/12 12:25
Kosova bëhet me ushtri!
14/12 12:23
Ushtria e Kosovës, transformimi dhe kapacitetet e FSK-së së re
14/12 12:12
Kosovë, Kuvendi pritet të votojë krijimin e ushtrisë
14/12 09:55
Nga FSK në ushtri, me ‘bekimin’ e SHBA
13/12 20:16
Ushtria e Kosovës, reagimet në pritje të seancës së Kuvendit
13/12 12:10
Ftesat nga Gjykata Speciale, Haradinaj u bën thirrje ish-komandantëve: Mos u fshihni!
13/12 11:56
CEFTA, ekspertët: Kosova duhet të dalë e ta rinegociojë
12/12 12:04
Kosovë, ligji për arsimin diskutohet në Kuvend
11/12 20:00
Haradinaj shpjegon taksën për “Financial Times”
11/12 14:43
Kosovë-Serbi, Mogherini nuk përjashton ndryshimin e kufijve
11/12 12:36
Ushtria e Kosovës; Haradinaj: Më 14 dhjetor, projektligji në Kuvend
06/12 15:28