“Cakaj”, reagime në Kosovë
11/01/2019 19:58

Mosdekretimi i të propozuarit për ministër të Punëve të Jashtme në qeverinë “Rama”, Gent Cakaj, nga presidenti Ilir Meta, ka ngjallur reagime të shumta në Kosovë.

Prokuroria Speciale për Krime Lufte në Kosovë, merr në pyetje disa ish pjesëtarë të UÇK-së
15/01 23:36
Haradinaj: Pezullojmë përkohësisht taksën “serbe”, nëse marrim garanci për marrëveshje
15/01 16:47
Hagë, dita e dytë e marrjes në pyetje për ish-pjesëtarët e UÇK-së
15/01 12:25
Ekskluzive për Top Channel/ Fatmir Limaj: Të hapur për diskutimin e çështjeve me Serbinë
15/01 12:19
Arsimi i Kosovës në grevë/ Mësuesit duan rritje rroge, studentët me kërkesa të tjera
14/01 23:58
Ish komandantët e UÇK në Hagë; Lushtaku dhe Mustafa do të intervistohen nga Prokuroria Speciale
13/01 19:15
“Cakaj”, reagime në Kosovë
11/01 19:58
Kosovë, kirurgët e QKUK-së vijojnë grevën për rritjen e pagave
10/01 15:05
Papunësia në Kosovë, alarmante. Qytetarët: Shumica po ikin
10/01 15:04
Moti i keq në rajon; Bllokime rrugësh në Kosovë e Maqedoni
10/01 13:29
Dy ministra nga Kosova, analistët dhe qytetarët e mirëpresin vendimin e Ramës
09/01 20:14
Ekipi negociator në Bruksel; Limaj dhe Ahmeti flasin me Mogherinin për dialogun me Serbinë
08/01 12:44
Dialogu Kosovë-Serbi, ekipi negociator kosovar shkon në Bruksel të martën
07/01 21:44
Thaçi për taksën 100%: E heqim nëse Serbia bën marrëveshje për paqen
07/01 10:57
Kundër bixhozit edhe në Kosovë, mbyllen në Ferizaj
04/01 09:56
“Marrëzia” vazhdon në Kosovë. Shtohen bizneset që shkelin ligjin
01/01 19:38
Prishtina në festë. Këngë, valle dhe fishekzjarre
01/01 16:56
Ligjvënësi amerikan letër DASH-it: Drejtësi për viktimat e luftës së Kosovës
30/12 12:15
Taksa që hapi vende pune, rritet me 40% prodhimi në Kosovë
28/12 23:48
Kosova, taksa 100% edhe për markat ndërkombëtare që hyjnë nga Serbia e Bosnja
28/12 19:08