Bushati i përgjigjet Athinës
16/10/2017 00:00

Pas “sulmit” diplomatik të Athinës zyrtare një ditë më parë, lidhur me miratimin e ligjit të pakicave kombëtare, ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati është përgjigjur duke i kujtuar homologut të tij Kotzias se është kërkuar një model prej tij.

Rusia përpiqet të joshë Turqinë
18/11 14:30
Bisedimet për klimën, Gjermania model
18/11 14:29
Macron, “presidenti i të pasurve”
18/11 14:25
Ishte dënuar gabimisht, lirohet pas 46 vitesh
17/11 20:25
Frika për sulme në Europë, DASH këshillon amerikanët
17/11 18:50
Imazhi global, Gjermania në vend të parë
17/11 15:48
Misteret e zërit të Hitlerit, incizime ku flet edhe për Shqipërinë
17/11 12:34
Shuhet Toto Riina, bosi i “Cosa Nostra”
17/11 10:41
Volkswagen nis revolucionin elektrik nga Kina
17/11 00:58
Treni niset 20 sekonda më herët, kompania kërkon ndjesë
17/11 00:57
Për një pikë ujë, Presidenti amerikan i thahet goja…
16/11 12:47
Një Lamborghini i personalizuar, dhuratë për Papën
16/11 00:52
Macron fton kryeministrin e Libanit në Francë
16/11 00:45
Skllevërit modernë, rreth 40 mln u shfrytëzuan vjet në botë
16/11 00:38
“Diamanti i paqes” ekspozohet në Belgjikë, para ankandit
16/11 00:36
Koreja e Veriut: Trump meriton vdekjen, ofendoi Kim Jong-un
16/11 00:27
Rusia i shpall “luftë” medieve të huaja
16/11 00:26
Rusët kanë gisht te Brexit
15/11 15:44
Muzeu i Biblës në SHBA, mes polemikave politiko-fetare
15/11 12:42
Flota e “Airbus”, porosi për 430 avionë
15/11 12:39