Bisedime Ukrainë-Rusi/ Takohet presidenti Putin me homologun Zelensky
10/12/2019 12:08

Udhëheqësit rusë dhe ukrainas ranë dakord të zbatojnë një armëpushim dhe të shkëmbejnë të burgosurit deri në fund të vitit, pas bisedimeve katërpalëshe në Paris të hënën, ku ishin përfshirë Franca dhe Gjermania.