“Babai i të akuzuarit”: Sillni tim bir në Mallakastër ta pushkatojnë dhe hedhin në liqen siç hodhën Dritën
14/01/2020 12:45

Babai i 26 vjecarit Ervis Zotaj, nje prej tre te akuzuarve te 52 vjeçares Drita Saliaj ne Gjerbës të Mallakastrës, kërkon dënim me vdekje për të birin . Ai thote se drejtësia duhet të zbardh sa më shpejt këtë ngjarje dhe të ndëshkoje autorët. I pyetur nga Top Channel për ngjarjen, babai i Ervisit, thotë se për të birin duhet dënim maksimal. “Ta vrasin. Nuk ma merr mendja se evlati im ta ketë bërë, por nëse e ka bërë le ta çojnë në mes të Mallakastrës dhe ta vrasë i zoti i hallit dhe ta hedhë atje ku hodhën atë (Drita Saliaj). I pyetur nëse ka frikë nga ndonjë hakmarrje, ai thotë se gjithcka mund të ndodhë por kërcënime nuk ka patur. Ndërkohë janë zbardhur rrethanat e vrasjes së gruas nga Mallakastra. Na dosja e plotë e Prokurorisë: OBJEKTI: Vleftësimin e ligjshëm të ndalimit; Caktim mase sigurimi personal “Arrest në burg”. TË NDALUAR: 1. Ervis Zotaj, i biri i Syrja dhe i Vjoleta, i datelindjes 06.11.1993, lindur ne Ballsh dhe banues ne fshatin Gjerebes, Njesia Administrative Aranitas, Bashkia Mallakaster, eshte ndaluar pasi dyshohet se ka kryer vepren penale te “Vrasja me paramendim”, e kryer ne bashkepunim, te parashikuar nga neni 78/2 e 25 i Kodit Penal, mbrojtur nga mbrojtësi i caktuar Av. Elis Nakollari. 2. Sindi Shehaj, i biri i Tetem dhe i Etleva, i datelindjes 13.07.2003, lindur ne Fier dhe banues ne fshatin Çerrile, Njesia Administrative Fratar, Bashkia Mallakaster, eshte ndaluar pasi dyshohet se ka kryer vepren penale te “Vrasja me paramendim”, e kryer ne bashkepunim, te parashikuar nga neni 78/2 e 25 i Kodit Penal mbrojtur nga mbrojtësi i caktuar Av. Genti Hema dhe asisituar nga psikologe Sonila Banushi. 3. Luis Saliaj, i biri i Ardian dhe i Mimoza, i datelindjes 14.07.2003, lindur ne Ballsh dhe banues ne fshatin Gjerebes, Njesia Administrative Aranitas, Bashkia Mallakaster, eshte ndaluar pasi dyshohet se ka kryer vepren penale te “Vrasja me paramendim”, e kryer ne bashkepunim, te parashikuar nga neni 78/2 e 25 i Kodit Penal, mbrojtur nga mbrojtësi i caktuar Av. Besnik Gega dhe asisituar nga psikologe Sonila Banushi.

Top News – Goditet rrejti i trafikut/ Po transportonin 34 shtetas sirianë
13/08 22:07
Top News – Marrëveshje historike/ Mes Izraelit dhe Emirateve Arabe
13/08 21:49
Top News – Hakmarrja e Berlusconit ndaj ish të fejuarës biseksuale, foto me të dashurën deputete
13/08 21:04
“Rrjeti i Pastër”/Telekom Albania i jep Shqipërisë statusin e vendit të parë në rajon që i bashkohet
13/08 20:58
Top News – Cristiano Ronaldo shijon pushimet në Portofino, dedikim të veçantë Georginës
13/08 20:45
Në 23:00 mbyllet kufiri në Kakavijë/ Të inatosur qytetarët i bien borive
13/08 20:32
Top News – Greqi, shtohen rastet/ 204 raste të reja dhe 5 viktima
13/08 20:29
5 viktima dhe 154 raste/ Thirrja për të rinjtë: Virusi nuk njeh moshë dhe nuk bën përzgjedhje
13/08 20:10
Stërvitja greko-franceze/ Mesazh Turqisë që te ndaloje kërkimet për hidrokarbure
13/08 20:07
Dëbohet agjenti iranian/ Ehsan Bidi në qendrën e refugjatëve në Kapshticë, do ti dorëzohet Greqisë
13/08 19:54
Ulet ndjeshëm numri i lindjeve/ Bonusi për çiftet e reja nuk po jep efektin e dëshiruar
13/08 19:51
Top News – Shkeljet në timon/ Policia kontrolle në gjithë vendin
13/08 19:41
Veliaj kthehet në zyrë/ Kreu i Bashkisë: Jam kuruar në Shqipëri
13/08 19:38
Top News – Dosjet, gjykata e lartë/ 12 juristë krijojnë inventarin
13/08 18:43
Top News – Ligji per vlerat e UÇK/ Kosovë, nuk miratohet në kuvend
13/08 18:05
Top News – Kopshtit i ri zoologjik/ Nis puna, teatër kukullash e parking
13/08 18:03
Top News – Rekord infektimesh/ Covid, 154 raste të reja , 5 viktima
13/08 17:57
Top News – Trafik e pengmarrje/ 3 shënjestrat e radhës të OFL
13/08 17:54
Dëbohet nga Shqipëria agjenti sekret i Iranit, Ehsan Bidi
13/08 17:36
Top News – Largohen mjekët italiane/ Covid, përfundon misioni i ndihmës
13/08 17:06