“Babai i të akuzuarit”: Sillni tim bir në Mallakastër ta pushkatojnë dhe hedhin në liqen siç hodhën Dritën
14/01/2020 12:45

Babai i 26 vjecarit Ervis Zotaj, nje prej tre te akuzuarve te 52 vjeçares Drita Saliaj ne Gjerbës të Mallakastrës, kërkon dënim me vdekje për të birin . Ai thote se drejtësia duhet të zbardh sa më shpejt këtë ngjarje dhe të ndëshkoje autorët. I pyetur nga Top Channel për ngjarjen, babai i Ervisit, thotë se për të birin duhet dënim maksimal. “Ta vrasin. Nuk ma merr mendja se evlati im ta ketë bërë, por nëse e ka bërë le ta çojnë në mes të Mallakastrës dhe ta vrasë i zoti i hallit dhe ta hedhë atje ku hodhën atë (Drita Saliaj). I pyetur nëse ka frikë nga ndonjë hakmarrje, ai thotë se gjithcka mund të ndodhë por kërcënime nuk ka patur. Ndërkohë janë zbardhur rrethanat e vrasjes së gruas nga Mallakastra. Na dosja e plotë e Prokurorisë: OBJEKTI: Vleftësimin e ligjshëm të ndalimit; Caktim mase sigurimi personal “Arrest në burg”. TË NDALUAR: 1. Ervis Zotaj, i biri i Syrja dhe i Vjoleta, i datelindjes 06.11.1993, lindur ne Ballsh dhe banues ne fshatin Gjerebes, Njesia Administrative Aranitas, Bashkia Mallakaster, eshte ndaluar pasi dyshohet se ka kryer vepren penale te “Vrasja me paramendim”, e kryer ne bashkepunim, te parashikuar nga neni 78/2 e 25 i Kodit Penal, mbrojtur nga mbrojtësi i caktuar Av. Elis Nakollari. 2. Sindi Shehaj, i biri i Tetem dhe i Etleva, i datelindjes 13.07.2003, lindur ne Fier dhe banues ne fshatin Çerrile, Njesia Administrative Fratar, Bashkia Mallakaster, eshte ndaluar pasi dyshohet se ka kryer vepren penale te “Vrasja me paramendim”, e kryer ne bashkepunim, te parashikuar nga neni 78/2 e 25 i Kodit Penal mbrojtur nga mbrojtësi i caktuar Av. Genti Hema dhe asisituar nga psikologe Sonila Banushi. 3. Luis Saliaj, i biri i Ardian dhe i Mimoza, i datelindjes 14.07.2003, lindur ne Ballsh dhe banues ne fshatin Gjerebes, Njesia Administrative Aranitas, Bashkia Mallakaster, eshte ndaluar pasi dyshohet se ka kryer vepren penale te “Vrasja me paramendim”, e kryer ne bashkepunim, te parashikuar nga neni 78/2 e 25 i Kodit Penal, mbrojtur nga mbrojtësi i caktuar Av. Besnik Gega dhe asisituar nga psikologe Sonila Banushi.

Atentat sa del nga burgu, plagosen dy persona në Vlorë
19/01 02:38
Durrës/ Debate për riparimin e banesave të dëmtuara nga tërmeti, ndërhyn policia
19/01 02:37
Atentati me armë zjarri në Vlorë/ Gjendet e djegur makina e autorëve dhe arma në bagazh
18/01 20:55
Prezantohet logoja e 100-vjetorit të Tiranës kryeqytet, Veliaj: Një vit plot punë dhe energji pozitive
18/01 19:31
Terminali i ri i Tiranës/ Të gjitha linjat urbane vendosen në zonën pranë kthesës së Kamzës
18/01 19:29
Përplasje me armë zjarri në një lokal të Vlorës, një person në gjendje të rëndë
18/01 19:00
Tirana me logo te re për 100 vjetorin
18/01 18:22
Elon Musk / Plani për të transportuar një milion persona në planetin e kuq brenda 2050
18/01 15:55
Sot nis “Dua të të bëj të lumtur”/ Sezoni i ri në Top Channel i spektaklit me emocione të forta
18/01 15:52
Terminali i ri i Tiranës/ Të gjitha linjat urbane vendosen në zonën pranë kthesës së Kamzës
18/01 15:49
Thaçi: Kurti po nuk qe gati për emrin, le ta refuzojë mandatin e krijimit të qeverisë!
18/01 15:35
“Dosja 184 të transferohet në SPAK”/ PD: Të hetohet për vjedhjen e zgjedhjeve në Dibër
18/01 15:26
Fshatrat shqiptare pranë Beogradit/ Sonte në “Gjurmë Shqiptare”, historia e panjohur
18/01 15:22
Vendimi për kompensimin e shtëpive/ Të dëmtuarit nga tërmeti do përfitojnë në bazë të anëtarëve të familjes
18/01 15:18
Ekskluzive/ Kapet në Tiranë “Escobari” turk! Kërkohej nga Franca, trafikuan 14 miliardë euro drogë
18/01 15:13
Tragjike/ Ranë nga ura, dy aktorët vdesin teksa po xhironin filmin
18/01 14:56
3 vila vidhnin energji elektrike në Velipojë, elektricisti nxiton t’i kapë në befasi
18/01 13:26
Libia, shesh i ri beteje Greqi-Turqi/ Gjermania ka thirrur një samit për zgjidhjen e krizës
18/01 13:20
Hajdutë serialë në Tiranë! Ja si 4 adoleshentët vidhnin dyqane, farmaci, bulmetore
18/01 13:19
Luftëtari, gati marrëveshjen/ Drejtuesit flasin për Gjirokastër “të madhe”
18/01 13:14