Albin Kurti rizgjidhet kryetar i Vetëvendosjes, merr 99% të votave
22/01/2018 09:59

Albin Kurti, kandidati i vetëm në garën per kreun e Vetëvendosjes është rizgjedhur në krye të saj me gati 99% të votave. Më pak se 1 për qind e aktivistëve të kësaj force politike u deklaruan kundër themeluesit te saj dhe akoma më pak abstenuan.

Ushtria e Kosovës nuk ndryshon emërtimin
17/10 15:03
Rrëfimi i guximshëm. Vasfije Krasniqi flet mbi përdhunimin në kohën e luftës
17/10 12:14
BDI kundër zgjedhjeve: Të zbatohet marrëveshja me Greqinë
05/10 12:09
Thaçi: Listat e veteranëve të UÇK, mashtrimi më i madh
04/10 15:54
Protestë kundër “kufijëve” në Prishtinë, Thaçi viziton Mitrovicën
29/09 15:28
Kadri Veseli te Ferronikeli në Drenas. Mane: Do të zgjerojmë kapacitetet prodhuese në Kosovë
26/09 20:17
Si lindi “korrigjimi i kufijve”? Ideja diskutohej prej kohësh në Bruksel
20/09 15:29
Thaçi: Marrëveshja me Serbinë sjell stabilitet në Ballkan
18/09 15:09
Korrigjimi i kufijve, Haradinaj: Na kthen në të kaluarën tragjike
18/09 11:32
Haradinaj ia merr këngës: “Shqipëri moj trime, të ka zili bota”
14/09 17:51
PE voton të enjten për liberalizimin e vizave për Kosovën
12/09 15:40
Thaçi pret liderët e Luginës së Preshevës
10/09 15:40
Policia e Kosovës ndalon Vuçiç; S’i lejohet vizita në Drenicë
09/09 16:07
Serbi-Kosovë, “beteja” për ujin; Liqeni i Ujmanit, pikë e nxehtë e bisedimeve
09/09 16:05
Vuçiç shkel në orën 14 në tokën e Kosovës
08/09 12:37
Kosova, sytë nga Brukseli për takimet e Thaçit
07/09 14:20
Kosova, sytë nga Brukseli për takimet e Thaçit
07/09 13:36
Thaçi: Jo ndarje të Kosovës!
06/09 15:26
“Kufiri” sërish në Kuvend, vazhdojnë sot seancat e stërzgjatura
05/09 15:52
Kosovë, seanca shtyhet për të mërkurën në orën 14
05/09 12:25