Veliaj me peshëngritësit Briken Çalja dhe Evangjeli Veli: Model për të rinjtë shqiptarë
05/03/2021 14:35

Evangjeli Veli dhe Briken Çalja do të përfaqësojnë Shqipërinë në Kampionatin Europian të Peshëngritjes në Moskë. Të dy sportistët, së bashku me Presidentin e Federatës, Elez Gjoza, u pritën nga kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, të cilëve u uroi suksese në garë dhe të na bëjnë krenarë. Presidenti i Federatës së Peshëngritjes, Elez Gjoza, premtoi se dy sportistët do të vijnë me medalje nga Kampionati Europian. “Faleminderit për përkushtimin, për angazhimin ndaj Federatën Shqiptare të Peshëngritjes, jo vetëm tani, por edhe më herët”, u shpreh ai. Kryebashkiaku përgëzoi sportistët, por dhe Federatën e Peshëngritësve, për rezultatet në kampionatin kombëtar që u mbajt në qytetin e Durrësit, pas një viti pa aktivitete për shkak të pandemisë, ku Briken Çalja u shpall jo vetëm kampion kombëtar, por vendosi edhe dy rekorde të reja kombëtare. “Jam shumë krenar për të dy kampionët tanë, Brikenin për meshkuj, i cili theu jo vetëm rekordin e tij kombëtar, por edhe atë europian. Mezi pres ta shohim të thyejë edhe zyrtarisht një rekord në garat europiane. Shumë urime gjithashtu edhe për Evin, e cila ka ikur e vogël nga Shqipëria, por fakti që s’e ka harruar, që mban uniformën e Tiranës, uniformën kuq e zi, më bën të ndihem shumë krenar”, tha ai. Veliaj shtoi se në vitin 2022, që do të jetë viti i Tiranës – Kryeqyteti Europian i Rinisë, sporti do të ketë një vëmendje të veçantë.

Top Channel/ Plagosje në zyrat e PD- Basha: Atentat kundër PD, Rama: E patolerueshme!
20/04 02:40
Top News – Meta, patronazhisti dhe denoncuesi! Presidenti, dy konferenca shtypi në një ditë
19/04 23:40
Top Channel/ Incidenti në Kavajë, paralajmëron Meta: Do të ketë veprime që nuk jua merr mendja
19/04 23:17
Top Channel/ Sulmi me armë në zyrat e PD-së, Duma: Moment i trishtë për Shqipërinë dhe demokracinë
19/04 22:42
Top News – Sulmi në xhami… ishte terrorist! Rudolf Nikolli, autori me precedentë penalë
19/04 22:33
Top Channel/ Shikoni pamjet brenda selisë blu në Kavajë ku ndodhi plagosja me armë
19/04 22:13
Top News – Dëshmia e të penduarit të Drejtësisë/ Pistoleta me postë nga shba për grupet kriminale
19/04 22:07
Top News – Flasin dy prindërit e autorit / Lutje për imamin e xhamisë, na shëroni djalin!
19/04 22:06
Top News – Covid, si kurrë më parë në një vit/ Vetëm 100 raste të reja në 24 orët e fundit
19/04 22:05
Top News – Kavajë, plas arma në zyrat e PD / Një 27 vjeçar i plagosur pas një konflikti banal
19/04 22:04
Top Channel/ Rama: Korça s’është shamia për hundët e Saliut, as për jargët e Metës…
19/04 21:43
Top Channel/ ‘Meta me kapuç në kokë, takohet ‘cepave’ me… Rama: 25 prilli dita vendimtare
19/04 21:17
Top Channel/ Besimtarët kthehen në xhaminë e tyre për faljen pas iftarit
19/04 21:12
Top Channel/ Falja e parë në xhami pas sulmit. Besimtarët kthehen për faljen pas iftarit
19/04 21:12
Top Channel/Basha: TVSH për turizmin, 6% / Kreu i PD nënshkruan marrëveshje me operatorët turistikë
19/04 21:07
Top Channel/ Rama: Amnisti fiskale emigrantëve. Të vijnë dhe të investojnë për të krijuar biznese
19/04 21:04
Top Channel/ Aeroporti i ri do ulë çmimet/ Ja çfarë pritet të ndodhë me fluturimet në rajon
19/04 20:56
Top Channel/ Ahmed Kalaja tregon sulmin në xhami: Ishte i sëmurë mendor
19/04 20:54
Top Channel/ “Im bir është sëmurë”/ Babai i autorit të sulmit: Më ankohej se e ndjekin gjithmonë!
19/04 20:50
Top Channel/ Sulm me thikë në xhami/ Rudolf Nikolli qëlloi mbi besimtarët
19/04 20:48