Turqi, viktimë një shqiptare e Kosovës/Operacionet nën rrënoja, 37 të vdekur dhe mbi 880 të plagosur
31/10/2020 19:39

Numri i viktimave në tërmetit në Izmir të Turqisë ka shkuar në 37. Tërmeti me madhësi 6.6 në Detin Egje u regjistrua në orën 14.51, të ditës së djeshme, 17 kilometra larg rrethit Seferihisar të Izmirit. Puna e shpëtimit vazhdon në 8 ndërtesa, ndërsa ka përfunduar në 9 nga 17 ndërtesat ku po kryhet puna e kërkim-shpëtimit. 649 persona, 836 automjete dhe 20 qen kërkues janë në terren në zonën më të prekur nga tërmeti.Në zonën e tërmetit, 3 mijë e 66 çadra, 34 stacione bazë lëvizëse, 26 mijë e 130 batanije, 10 mijë e 560 shtretër, 6 mijë jastëqe, 5 kuzhina të lëvizshme, 5 automjete hotelierike, 2 automjete të lëvizshme të shërbimit social dhe 164 mijë e 938 pajisje janë në dispozicion të personave të cilët kanë ngelur pa shtëpi.

Kulla më e lartë në botë, kuqezi/ Urime nga Burj Khalifa në Dubai. Edhe ura e Bosforit kuqezi për 108 vjetorin e pavarësisë
29/11 01:30
Top News – Itali, ulen infektimet/ Numri i viktimave mbetet i lartë
28/11 22:11
Top News – Greqi, rekord viktimash/ Situata e pandemisë, e rënduar
28/11 21:48
Top News – Kulla më e lartë në botë/ Dubai, vishet me ngjyrat kuq e zi
28/11 19:29
Top News – Resortet e skive/ Evropë, nuk ka sezon këtë vit
28/11 18:38
Top News – Moti i keq… Sardenjë, viktima e të zhdukur
28/11 17:59
Top News – BE dhe Britania/ Përpjekje për një marrëveshje
28/11 17:58
Top News – Vaksina e Oksfordit/ Avantazhet ndaj rivaleve
28/11 17:57
Urimi i veçantë nga Dubai, ndërtesa më e lartë në botë vishet kuq e zi
28/11 17:51
Top News – Spitalet në Angli/ Vaksina antiCovid vjen për 10 ditë
28/11 16:38
Top News – Vjenë, hoteli pa klientë/ Kohë pandemie, punonjësit nisin të shesin ëmbëlsira
28/11 16:32
Top News – Makina me hidrogjen/ Në prag të revolucionit të gjelbër
28/11 16:29
Top News – Ndihmon kundër Covid-it/ Britani, vitamine ‘D’ falas
28/11 14:54
Top News – Gjykata e Apelit/ Refuzon Trump për Pensilvaninë
28/11 13:07
Top News – Vrasja e shkencetarit/ Irani-Izraeli si mercenar
28/11 12:58
Top News – OBSH për vaksinën/ ’Duhen vlerësime të sakta’
28/11 12:56
Top News – Pandemia në glob/ Evropa zbut masat, SHBA në alarm
28/11 12:29
Greqia nuk gjen qetësi/ 101 viktima dhe mbi 2000 raste të reja në 24 orët e fundit
28/11 02:56
Top News – Si u zbulua mafiozja/ Ekzekutoi të dashurin shqiptar
27/11 21:54
Top News – Kim Jong i pamëshirshëm! Diktatori ekzekuton 2 persona
27/11 21:51