Top News-Zyrtarët e Albpetrol në pranga/Arrestohet për vjedhje të naftës me autobusë
08/12/2021 16:54

Katër punonjës të kompanisë ‘Albpetrol’ janë vënë në pranga nga policia e Fierit për shpërdorim detyre. Policia bën me dije se të asrrestuarit vidhinin naftë dhe ujë teknologjik të marrë në depozitat e Usojës. Në prangat e efektivëve kanë rënë Arjan Kallashi, me detyrë kryetar i degës teknike 'Albpetrol', Dilaver Idrizaj dhe Dashamir Merkaj, punonjës të Task forcës në 'Albpetrol' dhe Selami Rustemi, përgjegjës për mbarëvajtjen e pompimit pranë puseve të naftës. Sipas informacioneve të policisë, ata kanë vjedhur naftë bruto me autobuzë të cilët përdoren për pompimin e ujit në shtresat e nëntokës. Këta persona fillimisht u shoqëruan në komisariat së bashku me mjetet e tyre si të dyshuar që mund të kishin lidhje me skemën e vjedhjes të naftës bruto në zonën naftëmbajtëse Visokë-Qafë Kash, nën administrimin e Albpetrol. Ata ishin nëm hetim për disa orë ndësa policia solli njoftim zyrtar për të konfirmaur dyshimet e ngritura. Materialet do i kalojnë për veprime të mëtejshme Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale "Shpërdorimi i detyrës".

Top News-Shqipëria e ngrirë, një apel i forte / Zonat e rrezikut, ja çfarë kërkon ARRSH
24/01 20:56
Top Channel/ SPAK, 132 moskompetenca. Edhe pse Gjykata e Lartë ja ndaloi Prokurorive vendimet
24/01 20:06
Top News-Covid 19, spitalet plot me pacientë/ Më pak infektime, por edhe më pak testime
24/01 20:06
Top Channel/ Lezhë, vrasje për hakmarrje. Dorëzohet në polici autori 17 vjeçar, pranon krimin
24/01 20:02
Top Channel/ Infektimet, pas janarit nis rënia. Brataj: Testet e shpejta nuk kapin rastet me Omicron
24/01 20:01
Top Channel/ “Gati për luftë me rusët”, flet Emanuel Bazanji, ushtaraku shqiptar në Ukrainë
24/01 19:57
Top Channel/ Çmimet vetëm po rriten. Produktet e shportës dhe energjia janë më të shtrenjta
24/01 19:56
Top Channel/ Dimri i vështirë në fshat. Në Mbrostar-Murriz fare pranë Tiranës
24/01 19:46
Top Channel/ “Gati për luftë me rusët”, flet Emanuel Bazanji, ushtaraku shqiptar në Ukrainë
24/01 19:45
Top News – Vendim i ri i Bankës së Shqipërisë /Transfertat bankare në euro brenda vendit
24/01 19:22
Top News-Vrasjet pa autorë e parcelat me drogë/Nano i prerë, kërkon shpejtësi nga vartësit
24/01 19:21
Top News – E pabesueshme, ngrin liqeni i Pukës / Kur do të ketë një rritje të temperaturave
24/01 18:12
Top News-Pranga dhe gjoba kush nuk bindet! / Gjirokastër, policia me ‘dorë të hekurt’ në rrugë
24/01 18:11
Top Channel/Stuhia e borës në Greqi ‘pushton’ çdo cep, situatë kritike në akset kryesore të Athinës
24/01 17:38
Top Channel/ Gledis Nano nga Vlora: Ja cilat janë prioritetet e policisë
24/01 17:37
Top News-‘Isha i dehur, e vrava për lekët…’!/Zbardhet krimi, si u masakrua e moshuara
24/01 17:25
Top News – 12 vjet për larje hesapesh në Tiranë/Pas vrasjes së ish policit Santiago Malko
24/01 17:04
Top News – E pabesueshme, ngrin liqeni i Pukës/Kur do të ketë një rritje të temperaturave
24/01 16:21
Top Channel/ Rrugorja e Gjirokastrës ndëshkon qindra shoferë, 3 të arrestuar
24/01 16:20
Top Channel/ Lezhë, vrasje për hakmarrje.Dorëzohet në polici autori 17 vjeçar
24/01 15:45