Top News – Zjarr dhe zemërim në Kolumbi/ Protestuesit duan të djegin të gjallë policët
06/05/2021 14:48

Ajo që nisi si një demonstratë paqësore në lidhje me një reformë taksash tashmë të rrëzuar, është përshkallëzuar në një shpërthim zemërimi në kolumbi ndaj reagimit të ashpër të policisë. Presidenti i vendit Ivan Duque, tërhoqi reformën e kundërshtuar të taksave të dielën, por demonstruesit po kërkojnë më shumë dhe duan veprime konkrete për të luftuar varfërinë, dhunën e policisë dhe pabarazitë në sistemin shëndetësor dhe arsimor. Në një sulm, netët e shkuara, turma u përpoq të digjtë së gjalli një grup prej 10 policësh duke i vënë zjarrin një stacioni policor në Bogota. I pyetur për incidentin, një polic tha se ai ishte i zhgënjyer si qënie njerëzore. Nata e shtatë e protestave po ashtu bëri që 30 civilë dhe 16 oficerë policie të lëndoheshin në bogota. Dhjetëra stacione policie në qytet ndërkohë janë dëmtuar dhe tre u shkatërruan tërësisht në protestat e të martës. Të mërkurën, në ditën e tetë të protestës, policia përdori gazin lotsjellës në Bogota pasi turmat sulmuan një stacion policie ndërsa mijëra vetë marshuan në kryeqytet.

Top News – Pengu i mjekut të princeshë Diana/ Çfarë ndodhi atë natë të 31 gushtit të 1997
20/06 14:28
Top Channel/ Hëngri kanabis, dy vjecari lufton për jetën- çfarë i shkaktoi në organizëm!
20/06 14:02
Top Channel/ Itali, xhironin goma e përdornin sirena policie- shqiptarët arrestohen “për karshillëk”
20/06 13:59
Top News – Parajsa vjen nga shtëpia e ‘ferrit’…!/ Shifra e lartë për vilën ndryshe nga të tjerat
20/06 13:54
Top Channel/ Amerikania e vrarë brutalisht në Rusi, mediat: ishte ish-marinse!
20/06 13:42
Top Channel/Brazil, asgjë nuk frenon “masakrën” e Covid- kapërcehen 500 mijë vdekje !
20/06 13:40
Top Channel/ Etna, shpërthim i ri “tmerrues”- mbyllet aeroporti i Catanias!
20/06 13:02
Top News – Tani edhe makina që ecën mbi ujë/ Lëviz me 70 km në orë, ja sa mund të blihet
20/06 13:00
Top News – Kim Jong Un, profili i një diktatori/ Nga shkollimi në Zvicër, tek vrasjet në familje…!
20/06 12:29
Top Channel/ Përdhunuan dhe vranë 16 vjecaren, dënime të ashpra katër emigrantëve në Itali
20/06 12:26
Top Channel/ Detajet e rënda: Caroline vdiq në agoni, i shoqi iu afrua kur ishte në gjumë!
20/06 12:25
Top News – Pas verës, një tjetër valë pandemie!/ Gjermania e sigurt, frika e madhe e vjeshtës
20/06 11:14
Top Channel/ Tërmet në Stamboll, banorët përfshihen nga paniku!
20/06 11:12
Top News – Droga që kushtonte 200 mijë euro/ Itali, kurthi që u ngrit për 3 shqiptarët
20/06 11:04
Top Channel/Tortura grave shtatzënë e vrasje, president i ri “Kasap” i Iranit do “përhapë terrorin”
20/06 11:00
Top News – Vaksina e COVID 19 me spray hundësh/ Shkencëtarët australianë-më e mirë se Astra Zeneca
19/06 20:37
Top News – Raisi zgjidhet president i Iranit/ Ai njihet si delfin i liderit suprem Khamenei
19/06 20:36
Top News – Rrëfimi i mikeshës së Caroline/ ‘E kuptova që në varrim që Babis ishte vrasësi’
19/06 20:33
Top News – Çmimi do t’ju lërë pa fjalë! Shitet piktura false e Mona Lizës
19/06 20:06
Top News – Perimet në çantat e Hermes/ Dizajni i veçantë që mund të shijohet
19/06 19:27