Top News – Zgjedhjet, PD bëhet gati/ Basha mbledh kryesinë e këshillin
02/08/2020 14:02

Në përgjithësi muaji gusht shënon fillimin e pushimeve për politikën shqiptare, por me zgjedhjet në horizont në Partinë Demokratike plazhet nuk janë më opsion i parë. Demokratët kanë filluar që në muajin e kaluar fazën e parë të përzgjedhjes së kandidaturave për zgjedhjet e përgjithshme, një proces që do të vazhdojë edhe gjatë muajit gusht, ku do të vijojë procesi i përzgjedhjes së kandidatëve, finalizimi i programit qeverisës dhe përgatitja e strukturave të partisë për zgjedhjet. Mësohet se kryedemokrati Lulzim Basha ditën e hënë do të mbledhë forumet më të larta vendimarrëse të Partisë Demokratike, Kryesinë dhe Këshillin Kombëtar. Nga mbledhja e këtyre forumeve pritet që demokratët të vendosin për ngritjen e Komisionit të Vlerësimit të Kandidatëve për deputetë për zgjedhjet e ardhshme parlamentare të 2021

Top News – Numër rekord infektimesh/ 140 raste të reja dhe 5 viktima
11/08 17:13
Ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, ekstradohet drejt Kanadasë 39-vjeçari
11/08 16:23
Covid-19/ MSH: 5 viktima dhe 140 raste të reja
11/08 16:20
Letërsia për fëmijë/ Ndahen çmimet për krijimtarinë për të mitur
11/08 16:08
Gjoba në plazhet e Pogradecit/ Ndëshkohen subjektet që vënë shezlongët më pak se 1 m
11/08 15:41
Në radhë për kimioterapi/ QSUT, pacientët pritën me orë të tëra pa masa antiCovid
11/08 15:40
SPAK kërkon pasuritë e Selajt/ 17 prona në emër të familjarëve me prova nga Holanda
11/08 15:35
Top News – OFL ‘zbarkon’ në Fier/ Pasuria, 4 të dënuar për drogë
11/08 15:29
Gushti i aksidenteve! Ekspertët japin këshilla për të shmangur përplasjet fatale
11/08 15:20
Top News – Marrëveshja me Italinë/ 95 milionë euro për rindërtimin
11/08 14:18
SPAK kërkon sekuestrim pronash/ Kërkesa erdhi nga Holanda. Investimet, para droge
11/08 13:01
Dyndje tek Onkologjiku/ Pacientët thonë se nuk po i’u bëhen kimioterapitë
11/08 13:00
125 raste të reja dhe 1 humbje jete/ Mosha mesatare e të infektuarve, 47 vjeç
11/08 12:58
Gushti i aksidenteve/ Ekspertët japin këshilla për të shmangur përplasjet fatale
11/08 12:57
Top News – Prodhimi i energjisë/ Shifra optimiste dhe nga privatët
11/08 12:37
Top News – Kushtetuesja ende ‘peng’/ 3 kandidatë, padi për vendimet e KED
11/08 11:39
Top News – Epidemiologët shqiptarë/ Dyshime për parashikimin amerikan
11/08 10:55
Top News – Raporti për Shqipërinë/ Shëndetësia, e parafundit në Evropë
11/08 10:41
LSDM dhe BDI afër marrëveshjes? Vijojnë negociatat për qeverinë e re në Shkup
10/08 22:25
Top News – Shërohet nga covid 19/ Thirrja e Ralf Gjonit-zbatoni masat
10/08 22:12