Top News- Zbulohet sekreti që fshihte Joe Biden/E dinte që në 2021 që do të kishte luftë në Ukrainë
17/08/2022 16:28

Gazeta amerikane The Ëashington Post shkaktoi së fundi një sërë reagimesh të forta në publik pas publikimit të një investimi për lëvizjet e Shtëpisë Bardhë përpara nisjes së luftës në Ukrainë. Ajo zbulon se këshilltarët kryesorë të Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës i paraqitën Joe Biden në tetor të vitit 2021, planet e luftës së presidentit rus Vladimir Putin për një pushtim në shkallë të plotë të Ukrainës . Sipas gazetës, agjencitë e inteligjencës amerikane kishin përdorur imazhe satelitore, përgjuan komunikime dhe burime njerëzore për të treguar se Putini po grumbullonte trupa përgjatë kufirit të Ukrainës me qëllim pushtimin e kryeqytetit, Kievit, dhe pjesës më të madhe të vendit, duke lënë vetëm një qytet ukrainas në perëndim.

Top News – Biden i përgjigjet Putinit / ’Provoje po ta mbajti! SHBA dhe aleatët janë gati
01/10 14:17
Top News – Ukraina kërkon anëtarësim në NATO / Prek ‘nervin’ e Moskës, Uashingtoni i matur
01/10 14:15
Top News – Bashkëpunimi Rusi-Serbi / Ekspertët: Nuk është në interesin e Beogradit
01/10 13:44
Top News – Erdogan kundër Putinit! Dënon aneksimin e paligjshëm të tokave ukrainase
01/10 13:43
Top News – Ukraina rrethon mijëra trupa ruse / ’Do të çlirojmë gjithë Donbasin! Rusët po dorëzohen
01/10 13:41
Top News – 500 kilogram tritol në Nord Stream / ’Bombat u vendosën me robotët e mirëmbajtjes’
01/10 13:41
Top News – NATO lëshon paralajmërimin drithërues / Alarm i kuq, momenti më i rrezikshëm i pushtimit
01/10 13:39
Top Channel/Rusia veto rezolutës Shqipëri-SHBA/Synonte mos njohjen e rajoneve të aneksuara nga Rusia
01/10 13:15
Top Channel/ Aneksimet ruse, SHBA: Do ketë trazira në Ballkan, Serbia o këtej, o andej!
01/10 12:24
Top Channel/Biden: Kërcënimet bërthamore të Putin nuk trembin SHBA, aneksimin nuk e njohim!
01/10 12:13
Top Channel/Në ndihmë të konsumatorit: Gjermania ul TVSH-në e gazit!
01/10 12:03
Top Channel/Sulmet kibernetike “shkundin” BE-në, 6 vende me non-paper!
01/10 12:02
Top News-Gjetje 1000 vjet para Krishtit/ Ekspozita tregon artifaktet e lashta
01/10 09:32
Top News-6 muaj të shkëputur nga bota/ Jeta në qytetin e çliruar në Ukrainë
01/10 09:31
Top News-Sabotimi i gazsjellësit/ Ushtria publikon pamjet e rrjedhjes së gazit në balltik
01/10 09:30
Top News-Në këmbë drejt SHBA!/Emigrantët nga Venezuela në kufirin amerikan
01/10 09:29
Top News-Sheshi i Kuq në festë/ Rusët mbështetin Putin për aneksimin
01/10 09:28
Top Channel/ SHBA, sanksione Rusisë/ Vendimi pas aneksimit rus të tokave ukrainase
30/09 19:39
Top Channel/ E gjithë bota kundër Putin/ Nga SHBA, te Meloni. Proteston edhe Tirana
30/09 19:34
Top Channel/ Putin anekson 15 përqiond të Ukrainë, Zelensky: Duam të hyjmë në NATO
30/09 19:21