Top News – Vrau gruan shtatzënë, vret edhe veten / Krimi makabër në Prishtinë, konfirmon Sveçla
02/12/2022 15:47

I dyshuari për vrasjen e 35 vjecares Hamide Magashit, 35 vjecares shtatzënë, në oborrin e maternitetit të Prishtinës, ka vrarë veten. Lajmin e ka konfirmuar ministri i brendshëm i Kosovës, Xhelal Svecla në një postim në Facebook. Ai shkruan se pavarësisht përpjekjeve të policisë së kosovës që të negociojnë dorëzimin e tij, autori, Sokol Halili, ish bashkëshorti i të ndjerës, kishte vrarë veten. Krimi ndodhi dy ditë më parë në oborrin e Klinikës së Gjinekologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, ku Magashi ishte e shtruar në pritje të lindjes së fëmijës. Prej afro 48 orësh, Sokol Halili ishte në arrati dhe policia e kosovës kishte kërkuar madje edhe ndihmën e qytetarëve për informacione që do të conin në kapjen e tij. Ministri Svecla ndërkohë, nuk dha detaje se ku ishte gjetur ai, por tha se autoritetet do të vazhdojnë hetimin për të zbardhur rrethanat e vrasjes së gruas shtatzënë, që tronditi gjithë opinionin publik, dhe vëtevrasjes të autorit po ashtu.

Top News – Vrau dhe dogji vëllain/ Dënohet me burg përjetë shqiptari
08/02 18:59
Top Channel/ Lëvizje me letërnjoftim në Ballkan, Qeveria e Kosovës jep dritën jeshile!
08/02 12:12
Top News – E mërkura, zi kombëtare në Kosovë/ Osmani-Nderohen viktimat e tërmeteve
07/02 21:15
Top News-‘Vuçiç kërkon amnisti për familjen e tij’/ Akuzat e opozitës në Serbi për paktin me Kosovën
07/02 20:50
Top News – Gjukanoviç pro Kosovës në NATO/ Mali i Zi ndjek bisedimet Beograd-Prishtinë
07/02 19:20
Top News – Kosova në zi për Turqinë!/ Vendimi pas dërgimit të FSK në zonën e tërmetit
07/02 18:42
Top Channel/ Pranimi i planit franko-gjerman, reagimet në Kosovë për vendimin e Kurtit
07/02 15:57
Top Channel/ Pranimi i planit franko-gjerman! Reagimet në Kosovë për vendimin e Kurtit
07/02 13:09
Top Channel/ Kërcënimi me bombë, rihapet aeroporti i Prishtinës: “Alarm i rremë”!
07/02 12:37
Top Channel/ Priten me duartrokitje trupat e Kosovës në Turqi: Mbërritja në zonat e tërmetit!
07/02 12:17
Top Channel/ Lajçak sot në Kosovë dhe Serbi/ Ambasadorët i “zënë” derën Albin Kurtit
06/02 19:57
Top News – Alarm për bombë në aeroport/ Reagon policia e Kosovës-Ishte fals!
06/02 18:48
Top News – Albin Kurti dorëzohet/ Kryeministri pranon planin franko-gjerman
06/02 18:43
Top News – BE përgatit takim Kurti-Vuçiç!/ Lajçak në Prishtinë edhe për Asociacionin
06/02 17:08
Top News – Ambasadorët mësyjnë zyrën e Kurtit/ Kosova i reziston presionit për Asociacionin
06/02 13:17
Top Channel/ Lajçak sot në Kosovë dhe Serbi! Ambasadorët i “zënë” derën Kurtit
06/02 12:57
Top Channel/ Kurti “i kthehet” Perëndimit: Mos na bëni presion për Asociacionin!
06/02 12:46
Top Channel/ Përpjekjet për dialog mes Kosovës dhe Serbisë, Kurti takim me ambasadorët
06/02 11:19
Top Channel / Presion i opozitës kosovare / “Asosacioni po na prish marrëdhëniet me SHBA”
05/02 12:46
Top Neës – ‘Ditë të akullta’ në Kosovë / Temperatura -15 gradë, vendi ‘ngrin’ në fundjavë
04/02 12:32