Top News – Vrasja në Gjirokastër/ Në pranga 33 vjeçari, pranoi krimin
06/08/2020 11:23

Policia ka arrestuar autorin e vrasjes në Gjirokastër, të 57-vjeçarit, Gëzim Saraçi. Uniformat blu bëjnë me dije se pas 6 orë kërkimesh është arrestuar 33-vjeçari Mihal Thimjo, i cili vrau Gëzim Saraçin, pas një konflikti për motive të dobëta. Mbi 33-vjeçarin rëndon vepra penale “Vrasje me dashje”. Mihal Thimjo është banues në Derviçan. Mësohet se ai punonte si muzikant nëpër dasma, ndërsa më herët kishte punuar edhe me mjete të tonazhit të rëndë. Ngjarja e rëndë ndodhi pasditen e së mërkurës. Autori Mihal Thimjo dhe viktima Gëzim Saraçi u konfikuan me njëri-tjetrin teksa po udhëtonin me kamioncinën e këtij të fundit. Gjatë sherrit, Thimjo e goditi 57-vjeçarin me sende të forta në kokë, duke e lënë të vdekur.

Rama për rikandidimin në Vlorë/ “Mandati i tretë i PS-së do ketë prioritet zonat periferike e rurale të Vlorës”
26/09 23:02
Berat/ Benzi ku udhëtonin dy vajza i pret rrugën Volkwagen-it, njëra prej tyre përfundon në spital
26/09 22:46
Aksident fatal në Orikum, makina përplas për vdekje qytetarin me biçikletë
26/09 21:11
Top News – Zgjedhjet e 25 prillit/ Rama, lëvizje në disa institucione
26/09 21:10
Do kandidoni në Vlorë për deputet? Rama: S’më ndan dot asnjëherë, asgjë nga ky qytet!
26/09 20:19
Bullizmi kibernetik/ Videot e keqtrajtimit të të miturve, shpërndahen on line
26/09 19:47
Ligji i zgjedhjeve, s’ka konsensus/ Të hënën nis diskutimi në Kuvend, PD e LSI, 5 ditë kohë
26/09 19:46
Top News – Një premtim në fushatë! Basha i rikthehet taksës së sheshtë
26/09 19:01
Top News – Argjinaturat e lumenjve/ Përforcohen nga mbrojtja civile
26/09 18:19
Top News – Shifrat e koronavirusit/ 2 humbje jete, 108 raste të reja
26/09 18:16
Top News – Pasojat e motit të keq/ Rrëzohen pemë, probleme me tragetet
26/09 18:08
Top News – Moti i keq në vend/ Policia, një apel për shoferët
26/09 18:02
Ambasadorët mesazhe për COVID-19, Soreca në shqip: Bashkë mund t’ia dalim
26/09 16:57
Stuhia e natës, era shkul pemët/ Dëme në Shkodër dhe Bulqizë prej reshjeve të dendura
26/09 16:27
Përmbytjet në vend/ Xhaçka: Situata nën kontroll! Nuk ka pasur probleme si vitet e kaluara
26/09 16:23
COVID-19/ Ministria e Shëndetësisë: 108 raste të reja dhe 2 humbje jete në 24 orët e fundit
26/09 16:21
Fustanella, veshja shqiptare/ Historia e një veshje kombëtare, të grabitur
26/09 16:15
Vdes nëna, e bija në gjendje të rëndë/ Pogradec, 9-vjeçarja vuante nga epilepsia
26/09 16:02
Top News – Covid, PD ngre alarmin/ 260 mësues e nxënës të infektuar
26/09 15:48
Bashkitë, 70 milionë euro borxhe/ Fatura dhe tendera të papaguara dhe paga për heqjet nga puna
26/09 15:44