Top News – Vrasja misterioze e të riut…!/ Dy pista hetimi, trupi u gjet me duar të lidhura
14/06/2021 11:13

Trupi i pajetë i të riut Fridman Xhaferraj, i cili u gjet i mbytur në rezervuarin e Gjançit në Korçë, ka ngritur pista të shumta hetimit, pas të cilave mund të dalin shkaqet që sollën humbjen e jetës së tij. Ekspertët e kriminalistikës në bashkëpunim me mjekët ligjore, pas 24 orësh nga ngjarja fatale kanë vënë në dukje dy pista hetimore, nisur edhe nga e shkuara e errët e të riut. Sipas provave të konstatuara në vendngjarje, viktima është gjetur i lidhur nga duart në momentin që ka dalë nga rezervuari. Në trupin e pajetë të Xhaferrajt, janë konstatuar shenja dhune në trup dhe në pjesës e pasme të kokës, çka le të nënkuptohet se para mbytjes në rezervuar, 25 vjeçari është dhunuar me sende të forta.

Top Channel/ Qentë endacake ‘pushtojnë’ pallatet në Bulqizë, rrezik për banorët
05/08 14:11
Top Channel/ Situatë e vështirë në Selenincë, ministri: Zbatoni urdhrat për evakuim
05/08 14:04
Top News-Shkodër, flet Dr. i Emergjencave/‘30 hektarë pyje nën pushtetin e flakëve’
05/08 13:59
Top News – Trishtuese! Kafshët në ‘betejë’ me zjarrin, ja si përpiqen të shpëtojnë
05/08 13:44
Top News – Katastrofë në Vlorë, flakët shkrumbojnë shtëpitë, ndërsa banorët largohen
05/08 13:43
Top Channel/ Situatë kritike në Gjorm, shkrumbohen 5 banesa. Nuk dihet nëse ka të lënduar
05/08 13:04
Top Channel/ Vazhdojnë zjarret në Lunxhëri, operacione në fshatrat Arshi Lengo, Asim Zeneli, Krinë
05/08 12:57
Top Channel/Ndërpritet aksioni në Karaburun, era e fortë rrezikoi jetën e ushtarëve dhe zjarrfikësve
05/08 12:55
Top News-I treti brenda 3 ditëve/ Meta i kthen parlamentit aktin për buxhetin e shtetit
05/08 12:49
Top Channel/ Voda në gjykatë, në apel masa për ish zv/ministren
05/08 12:47
Top Channel/ Laborator droge në mes të Durrësit, kapen dy laborantët që përgatisnin dozat për shitje
05/08 12:46
Top Channel/ Festa e bukës në Maliq, tradita që shënon korrjen e grurit
05/08 12:24
Top News-Manastirliu në spitalin e Sarandës/‘Brenda shtatorit përfundon pediatria e laboratori’
05/08 12:15
Top News-Bazë përpunimi drogërash/ Durrës, sekuestrohet kokainë e heroinë, 2 në pranga
05/08 12:07
Top Channel/ Ende 6 vatra zjarri aktive. Shuhen disa zjarre në të gjithë vendin. Karaburuni vazhdon
05/08 12:06
Top Channel/Aksidenti ku humbi jetën 3-vjeçari,shihni si ka përfunduar makina që e ngiste nëna e tij
05/08 11:49
Top News-Gjyqi për Tahirin dhe Çelën/ Gjykata e Lartë cakton datën e seancës gjyqësore
05/08 11:35
Top News-Ministria e Mbrojtjes bën bilancin/6 vatra aktive në vend, vijon beteja me flakët
05/08 11:28
Top News – Shpërthen zjarri në autostradën Fier-Vlorë, rrezikohen depozitat e karburantit
05/08 11:27
Top News-Vdes në aksident një 3-vjeçar/ Makina që drejtohej nga e ëma del nga rruga
05/08 11:18