Top News- Vrasja e Xhuvanit mund të parandalohej/ Pse u arrestuan zyrtarët e policisë, çfarë u gjet
28/06/2022 17:48

Konflikti me armë në Elbasan që I mori jetën Pjerin Xhuvani dhe la të plagosur 4 persona të tjerë mund të ishte parandaluar. Kjo gjë nuk ndodhi për faktinse drejtuesit e policisë të cilët mbërritën në vendine ngjarjes nuk reaguan në kohë. Kjo bëri që të shkaktohej një luftë e vërtetë ‘Far Ëest’ në qendër të Elbasanit. Hetimet për këtë ngjarje vijuan për afro 14 muaj, ndërsa prokuroria e Elbasanit doli në përfundimin se është shpërdoruar detyra nga efektivët e policisë. Dy nëndrejtorët e policisë ishin ata qëmbërritën të parët në lagjen’5Maji’ ku dhe ngjarja ndodhipasi kishin marrë njoftim nga Arjan Hoxha, i prezantuar si përgjegjës i sigurisë së shtabit elektoral të Partisë Demokratike në Elbasan. Ishte Hoxha I cili po u tregonte atyre për makinën që u konstatua duke blerë vota në favor të Partisë Socialiste, ku drejtues I saj ishte Mehmet Greca. Mosreagimi I policisë bëri që në vendngjarje të afroheshin dhe anëtarët e tjerë të grupit me në krye Pjerin Xhuvanin.

Top Channel/ Plagoset me armë 45-vjeçari, grupi hetimor mbledh provat në vendngjarje
13/08 22:30
Top Channel/ Plagoset me armë zjarri një 45-vjeçar në Kuçovë, dërgohet në spital nga kalimtarët
13/08 22:26
Top News – Plagosje për hakmarrje në Kuçovë! / 15 vite më parë i plagosuri kishte qëlluar 2 vëllezër
13/08 22:00
Top Channel/ Korçë, rrëzohet pema pranë terminalit të qytetit, dëmtohen dy makina
13/08 21:45
Top News- Vranë shqiptarin në ‘shtëpinë e barit’/ Dalin përpara gjykatës 11 personat e dyshuar
13/08 21:11
Top News – Pema bie mbi makinat në Korçë, rrezikohen kalimtarët
13/08 21:10
Top Channel/ Kamionisti i luftës/ Mes bombave dërgoi kripë dhe mori fara luledielli në Ukrainë
13/08 20:24
Top Channel/ Në lagjen e tmerrit! Ekipi i Top Channel në shtëpinë e masakrës në Mal të Zi
13/08 19:51
Top Channel/ “Big Brother” të fortëve në burg/ Nën vëzhgim, dyshohet se urdhëruan atentate
13/08 19:49
Top News- Braçe paralajmëron biznesmenët/ Heq paralele mes qumështit serb dhe grurit ukrainas
13/08 17:52
Top News- Begaj si Meta, vizita e parë në Kosovë/ Presidenti, takim me krerët e politikës kosovare
13/08 17:50
Top News- U ndalua me skaf në Velipojë/ Turisti kallëzon policinë, ndërhyn ambasada e SHBA
13/08 17:46
Top News- Radha kilometrike në Kakavijë/ Ndërhyn diplomacia, situata shkon drejt normalizimit
13/08 16:49
Top News- 21 vite nga Marrëveshja e Ohrit/ Shqiptarët e maqedonasit gjetën gjuhën e mirëkuptimit
13/08 16:48
Top News-Makinat nga rruga përfundojnë në ujë/Në Divjakë dhe Tiranë, një i lënduar dhe një i larguar
13/08 16:43
Top News-Dyndje në pikat kufitare/160 mijë vetë hynë dhe dolën në 24 orë
13/08 16:42
Top News-Britanikët po “zbulojnë” Shqipërinë/TikTok orienton agjencitë për paketat turistike
13/08 15:59
Top Channel/ Masakra, Tre ditë zie. Abazovic: Tragjedi e pazakontë për Malin e Zi
13/08 15:48
Top Channel/ Shkolla e re në Vaqarr. Kryebashkiaku Veliaj inspekton punimet
13/08 15:18
Top Channel/ Aeroport në Lumalas. Nis puna për pistën turistike 2.4 kilometra në fshatin e Korçës
13/08 15:15