Top News-Vrasja e nënës, lajmi për fëmijët!/Si u njoftuan të miturit, daja merr kujdestarinë
07/12/2021 16:23

Një ngjarje e rëndë u regjistrua të dielën në Greqi, ku një shqipar I identifikaur me emrin Festim i moshën 40 vjec mbyti për vdekje bashkëshorten e tij Elonën, në prani të fëmijëve të tij të mitur. Bëhet me dije se daja dhe psikologë të specializuar kanë marrë përsipër që tu tregojnë fëmijëve për lajmin e hidhur, për vrasjen e nënës së tyre nga I ati. Të miturit, të moshës 8 dhe 10 vjec, momentalisht ndodhen në shtëpinë e dajës së tyre, pasi ky I fundit mori përsipër përgjegjësinë që ti merrte fëmijët në kujdestari, fill pas krimit të rëndë. Mediat greke shkruajnë se lajmi për fëmijët është tejet tronditës, duke marrë parasysh se marrëdhenia mes prindërve të tyre shkonte shumë mirë dhe nuk kishin përcarje. Nga ana tjetër, disa orë para krimit të rëndë , cifti kishin postuar një foto në Facebook, moment I cili ishte kapur nga djali I tyre I mitur. Miqtë dhe të afërmit virtual janë shokuar nga vrasja tragjike, pasi në mëngjes ishin vetë ata që komentonin foton e çiftit, duke i uruar për jetën e tyre të lumtur bashkëshortore, ndërsa pak orë më vonë lexuan lajmin e trishtë të vrasjes së mikes së tyre. Vëllai i Elonës, u shpreh të martën për policinë greke se ishte mjaft I tronditur ngakjo ngjarje, kjo pasi sic deklaron ai, Festimi dhe e motra e tij kishin një marrëdhënie shumë të mirë bashkë dhe ishin të martuar prej 10 vitesh. Mediat greke këtë të martë kanë publikuar pamjet e momentit të autorit të vrasjes duke dalë nga Gjykata.

Top News- NATO dhe SHBA blindon Ballkanin/Avionë dhe anije drejt Bullgarisë dhe Rumanisë
21/01 17:03
Top News- Në Greqi zbulohet Omicron II/Mutacioni i ri më ngjitës, ku është shfaqur deri tani
21/01 16:55
Top News- Afganët ‘terroristë’ në Kosovë/Pas kontrolleve në Bondsteel u ndalohet hyrja në SHBA
21/01 15:34
Top News – Zgjedhje serbe në Kosovë / SHBA kundër BE: Prishtina vendos vetë!
21/01 12:45
Top News- Paralajmërimi i analistit amerikan/Ballkani do të ndahet siç do Moska e Beogradi
20/01 15:57
Top News – ‘Do çojmë ushtrinë në Kosovë!’ / Gjenerali serb kërcënon: Nëse FSK hyn në veri…
20/01 14:12
Top News – A do ta njohë Greqia, Kosovën? / Gërvalla takon Dendias: Do thellojmë marrëdhëniet
20/01 14:02
Top News – Krivokapiç hakmerret ndaj Abazoviçit / Fillon procedurat për shkarkimin nga qeveria
20/01 13:08
Top Channel/ Qeveria e Malit të Zi drejt rënies, Abazoviç dorëzon kërkesën për mosbesimin e qeverisë
20/01 02:13
Top News- Kriza në Bosnjë dhe misioni turko-serb/Dodik gjen zgjidhje te Vuçiç dhe Erdogan
19/01 20:36
Top News- Serbia kërkesë fuqive të mëdha/‘Shpallni non grata Albin Kurtin, njësoj si Dodik!
19/01 20:34
Top News-I ftohti polar ‘mbërthen’ Shqipërinë/Borë e temperatura ekstreme, alarmi i sinoptikanëve
19/01 20:16
Top News- Akuza për grusht shteti në Mal të Zi/Tensione pas mocionit për rrëzimin e Qeverisë
19/01 20:15
Top News-Emra falsë dhe 10 mijë euro për në BE/47 të arrestuar, 25 në Shqipëri dhe 22 në Itali
19/01 18:06
Top News- Greqia gati të njohë Kosovën…!/Ministrja Gërvalla vizitë zyrtare në Athinë
19/01 17:57
Top News – Çpo ndodh në Beograd e Prishtinë/Escobar dhe Lajçak, vizita paralajmëruese
19/01 15:51
Top News- Çdo do të ndodhë me negociatat!/Macron kërkon risi në marrëdhëniet BE-Ballkan
19/01 14:50
Top News – Mbërrijnë ‘Bishat’ në Athinë… / Greqia rivalizon Turqinë: Balancohen forcat në Egje
19/01 14:31
Top News – SHBA i bën presion Malit të Zi / Bashkohuni me Open Balkan, të gjithë ose do dështojë!
19/01 14:28
Top News – Turqia dhe Serbia bëhen bashkë / Ndërmjetësojnë bisedimet për krizën në Bosnje
19/01 11:49