Top News- Vranë shqiptarin në ‘shtëpinë e barit’/ Dalin përpara gjykatës 11 personat e dyshuar
13/08/2022 21:11

Një person është vënë nën akuzë dhe 10 po hetohen nw lidhje me vrasjen me thikë të shqiptarit Xhovan Pepajt i cili u gjet i vdekur në banesën e tij në Caley Road në orët e para të mëngjesit të 4 dhjetorit të vitit 2021. Drejtoria e Krimeve të Rënda e Kent dhe Essex nw atw kohw arrestoi 14 persona pwr ngjarjen e rwndw qw tronditi opinionin vendas, disa prej tw cilwve, pas hetimeve u lanw tw lirw, pwr mungesw tw provave. Jonathan Hedges, 24 vjec pa një adresë fikse, i arrestuar më 11 gusht është i akuzuar kryesor për vrasje e Pepajt dhe organizatori i grabitjes qw shkoi keq. Këtë të shtunë ai u paraqit në gjykatwn e Medway, ndërsa të hënën e 15 gushtit Hedges do të shfaqet në Gjykatën Maidstonë croën Court. Mbi të dyshuarit e tjerë që janë të moshës 17-51 vjec janë ngritur akuza për vrasje, vrasje pa dashje dhe pjeswmarrje nw grabitje.

Top News -Kryebashkiaku nën akuzë për falsifikim/Qerim Ismailaj merret i pandehur, i dënuar në Greqi
05/10 13:29
Top News – Aksident në Burrel, automjeti përplaset me trajlerin, 3 të plagosur
05/10 13:22
Top News-Mediu zbulon 2 propozime për Berishën/Nga sondazhet…tek primaret e hapura dhe pikëpyetjet
05/10 13:06
Top Channel/ Gënjeu për dekriminalizimin, kryetari i bashkisë Mallakastër në gjykim të shkurtuar
05/10 12:44
Top News – Emigracioni, goditja që vjen vit pas viti!/Për vitin 2021, 7 mijë familje më pak se 2018
05/10 12:44
Top News – Kreu i SPAK në Bruksel për emrin e përveçëm/Bashkëpunim mes Prokurorisë Federale Belge
05/10 12:42
Top News-Demokratët dorëzojnë në Kuvend raportin/Kërkohet nga deputetët votimi i 33 bashkive të reja
05/10 12:41
Top News – “E dua shtëpinë aty ku është”…!/Durrës, flasin banorët e dëmtuar nga tërmeti
05/10 12:39
Top News- ‘U kontestova ende pa qenë kandidat’/ Kreu i FRPD u përgjigjet akuzave të Evi Kokalarit
05/10 12:37
Top Channel/ Pedagogët në protestë: Pa rritje pagash nuk nis viti akademik
05/10 12:36
Top Channel/ Zbardhja e vrasjeve, vëllezërit Beqiraj tregojnë si ndodhi krimi në “Don Bosko”
05/10 12:35
Top Channel/ Jo më vjersha përmendësh, studimi Europian: Deri në 6 vjeç frenon të menduarit
05/10 12:33
Top Channel/ Digjen 350 tonë mollë. Flakët përpijnë magazinën frigoriferike të Pogradecit
05/10 12:10
Top News – Ambasadorët që do ‘bindin’ PD për Reformën Territoriale dhe atë Zgjedhore
05/10 12:07
Top News – Rama ka një hall, do diskutohet në Pragë!/Siguria kibernetike, kërkesa e qeverisë për BE
05/10 12:06
Top Channel/ Pedagogët sot në protestë, kërkojnë rritje pagash
05/10 11:36
Top News – Rrëfimi i 2 vëllezërve për vrasjet me pagesë/Erion Çela u vra gabimisht në Don Bosko
05/10 11:20
Top News – Pogradec, zjarr në një magazinë/Përfshihet nga flakët, pranë nënstacionit elektrik
05/10 11:11
Top News – Inside Story për ‘Rilindjen Urbane’/Miliona dollarë për sheshin e ri të Beratit
05/10 10:24
Top Channel/ Përfshihet nga flakët magazina në Pogradec
05/10 10:17