Top News/ Vet*vrasja e polices 21 vjeçare/ Gjykata zbut masën e sigurisë për të dashurin e saj
27/05/2024 13:24

Gjykata e Tiranës ka liruar nga qelia 28 vjeçarin Endri Nika, i cili u arrestua një ditë pas vetëvrasjes së policises 21 vjeçare Aldorjana Loshi, për veprën penale “veprime që pengojnë zbulimin e së vërtetës”. Pas kërkesës së avokatit mbrojtës për zbutje të masës së sigurisë, gjykata vendosi të lërë në “arrest në shtëpi” Endri Nikan. Sipas policisë ditën e ngjarjes, 28-vjeçari ka shkuar në banesën e Aldorjana Loshit dhe pasi ka njoftuar uniformat blu për ngjarjen e ndodhur, ka fshirë mesazhet në telefonin e saj. Pala mbrojtëse në seancë kërkoi “detyrim paraqitje”, megjithatë gjykata vendosi ta lërë në arrest shtëpie.

Top News/ Mbahet seanca për Belerin/ Kryebashkiaku i Himarës shfaqet pas hekurave në gjykatë
14/06 13:03
Top Channel/ “Na konkurron gruri i Serbisë”! Nis korrja e drithit, fermerët ankohen për çmimin
14/06 12:51
Top News/ Protestuesit përplasen me policinë/ Hidhet molotov, shpërthejnë në flakë gomat
14/06 12:48
Top Channel/ Rriten temperaturat, parashikimi për fundjavën dhe muajin qershor
14/06 12:48
Top Channel/ Opozita në protestën e 12, protestuesit tentojnë të çajnë kordonin policor
14/06 12:46
Top Channel/ Nis Komisioni Antikorrupsion. Bojkoton opozita, mazhoranca shtrin dorën e bashkëpunimit
14/06 12:46
Top Channel/ Mitsotakis zëvendëson ministrat, pas rezultateve të dobëta në zgjedhjet e PE
14/06 12:45
Top Channel/ Apeli vendos fatin e Belerit. Eurodeputeti i Greqisë në burg për shitblerje votash
14/06 12:44
Top News/ Fluksi gjatë sezonit turistik/ Kufizohet lëvizja në rrugë e kamionëve
14/06 12:41
Top Channel/Ndotet liqeni i Komanit! Pamja më e keqe për pushues e turistët që zgjedhin ta vizitojnë
14/06 12:28
Top News/ Protestuesit përplasen me policinë/ Hidhet molotov, shpërthejnë në flakë gomat
14/06 12:27
Top Channel/ Mes flakëve duke vënë veten në rrezik të moshuarit qëllojnë me vezë para bashkisë
14/06 12:27
Top Channel/ Zonat e mbrojtura, 800 mijë vizitorë. Rama ndan pamje nga parku Korab-Koritnik
14/06 12:26
Top Channel/ Mes zjarrit dhe tymit, protestuesit para Bashkisë së Tiranës përqafohen dhe puthen
14/06 12:13
Top Channel/ Momenti kur protestuesit i vënë flakën gomave para Bashkisë së Tiranës
14/06 12:13
Top News/ U dhunua pasi la fëmijën në kopsht/ Del pas 16 ditësh nga koma avokati Mëngjesi
14/06 12:07
Top Channel/ Me flamuj të PD-së dhe fishekzjarre, opozita proteston para Bashkisë së Tiranës
14/06 11:51
Top Channel/ Nuk mungojnë fishekzjarrët në protestën para Bashkisë, protestuesit shkaktojnë rrëmuje
14/06 11:44
Top Channel/ Me goma përpara Bashkisë së Tiranës, protestuesit gati për t’i vënë flakën
14/06 11:42
Top Channel/ Nis protesta para Bashkisë, hodhët molotov! Efektivët e policisë në gatishmëri
14/06 11:40