Top News – Veliaj në Rrogozhinë/ Grida ‘harron’ disfatën në Tiranë dhe Durrës
07/03/2021 21:54

Nga Rrogozhina, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, i cili është dhe drejtues politik i Partisë Socialiste për qarkun kryesor në vend, tha se fuqia e kësaj force politike qëndron në emrat me të cilët garon në zgjedhjet e 25 prillit, personazhe që nuk kanë të krahasuar me humbësit që propozon Partia Demokratike. “Listën tonë për qarkun e Tiranës do ta drejtojnë dy profesoresha. Një prej tyre është Luljeta Bozo, profesoresha e Inxhinierisë së Ndërtimit, që dhe në atë moshë është më e papërtuar se disa çupëlina që vijnë këtej vërdallë. Kur e dëgjova atë që kemi përballë që tha: “E sfidoj Erionin të kandidojë në Rrogozhinë e në Kavajë”, nuk e di pse harron që ne “e rrahëm” në Tiranë, ku ka pasur humbjen më të madhe te Njësia 1. Harron që ne “e rrahëm” edhe në Durrës me mbi 10 mijë vota diferencë. Harron që e la vetë mandatin dhe sot kërkon të kthehet në detyrë. Zysh Luljeta nuk e lë kurrë detyrën. Nuk e la kur ra tërmeti e jo më ta lërë siç bëri Grida me shokët e vet që për një kapriço thanë: “s’fituam ne, po ikim nga loja”. Kjo nuk është lojë për fëmijë, është përgjegjësi. Për çfarë janë këto sfida dhe pse i lini detyrat përgjysmë Veliaj ka ironizuar edhe kreun e PD Lulzim Basha, kur tha se motoja e socialistëve nuk është gjumi, por puna, pasi vetëm duke punuar mund të ecim përpara. “Motot i kemi të ndryshme. Luli e kishte moton: “Ta bëjmë ditën natë!” Sigurisht, kur e ke mendjen te gjumi do të bësh ditën natë. Motoja jonë është ta bëjmë natën ditë. Të mundohemi të punojmë deri vonë dhe të kemi sa më shumë rendiment me gjithë angazhimin dhe energjinë pozitive që kemi”.

Top Channel/ Plagosje në zyrat e PD- Basha: Atentat kundër PD, Rama: E patolerueshme!
20/04 02:40
Top News – Meta, patronazhisti dhe denoncuesi! Presidenti, dy konferenca shtypi në një ditë
19/04 23:40
Top Channel/ Incidenti në Kavajë, paralajmëron Meta: Do të ketë veprime që nuk jua merr mendja
19/04 23:17
Top Channel/ Sulmi me armë në zyrat e PD-së, Duma: Moment i trishtë për Shqipërinë dhe demokracinë
19/04 22:42
Top News – Sulmi në xhami… ishte terrorist! Rudolf Nikolli, autori me precedentë penalë
19/04 22:33
Top Channel/ Shikoni pamjet brenda selisë blu në Kavajë ku ndodhi plagosja me armë
19/04 22:13
Top News – Dëshmia e të penduarit të Drejtësisë/ Pistoleta me postë nga shba për grupet kriminale
19/04 22:07
Top News – Flasin dy prindërit e autorit / Lutje për imamin e xhamisë, na shëroni djalin!
19/04 22:06
Top News – Covid, si kurrë më parë në një vit/ Vetëm 100 raste të reja në 24 orët e fundit
19/04 22:05
Top News – Kavajë, plas arma në zyrat e PD / Një 27 vjeçar i plagosur pas një konflikti banal
19/04 22:04
Top Channel/ Rama: Korça s’është shamia për hundët e Saliut, as për jargët e Metës…
19/04 21:43
Top Channel/ ‘Meta me kapuç në kokë, takohet ‘cepave’ me… Rama: 25 prilli dita vendimtare
19/04 21:17
Top Channel/ Besimtarët kthehen në xhaminë e tyre për faljen pas iftarit
19/04 21:12
Top Channel/ Falja e parë në xhami pas sulmit. Besimtarët kthehen për faljen pas iftarit
19/04 21:12
Top Channel/Basha: TVSH për turizmin, 6% / Kreu i PD nënshkruan marrëveshje me operatorët turistikë
19/04 21:07
Top Channel/ Rama: Amnisti fiskale emigrantëve. Të vijnë dhe të investojnë për të krijuar biznese
19/04 21:04
Top Channel/ Aeroporti i ri do ulë çmimet/ Ja çfarë pritet të ndodhë me fluturimet në rajon
19/04 20:56
Top Channel/ Ahmed Kalaja tregon sulmin në xhami: Ishte i sëmurë mendor
19/04 20:54
Top Channel/ “Im bir është sëmurë”/ Babai i autorit të sulmit: Më ankohej se e ndjekin gjithmonë!
19/04 20:50
Top Channel/ Sulm me thikë në xhami/ Rudolf Nikolli qëlloi mbi besimtarët
19/04 20:48