Top News-Vdekja tragjike e shqiptarit në Itali/U përplas nga një makinë në vijat e bardha
26/01/2022 10:18

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali, ku një shqiptar ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti të rëndë. Viktima është identifikuar si Hazbi Hajdini, 53-vjeç, i cili gjeti vdekjen në mënyrë tragjike ndërsa po kalonte në vijat e bardha në zonën e Via Claudia, në Savignano. Ai u përplas nga një automjet dhe u dërgua menjhërë në spital për të marrë trajim mjekësorë, por fatkeqësisht nuk mundi të mbiejtonte për shkak të plagëve të rënda në trup. Ngjarja është regjistraur rreth orës 09:40 të së hënës kur Hazbi Hajdini, po kalonte rrugën kur një Fiat Fiorino i bardhë e përplasi. Rënia me kokë në trotuar rezultoi tragjike për shqiptarin. Mediat italiane bëjnë me dije se 53 vjecari u dërgua në spitalin Maggiore të Bolonjës ku u shtrua në terapi intensive në gjendje shumë të rëndë, por ndërroi jetë gjatë mesnatës.

Top Channel/ SHBA-ja i jep Shqipërisë 17 milionë dollarë për ushtrinë
24/05 22:55
Top Channel/ Sërf mbi dallgën 26.2 metra, gjermani Sebastian Steudtner kap rekord botëror
24/05 22:48
Top News- ISIS komplot për vrasjen e Bush/Hakmarrja ndaj ish-presidentit për luftën në Irak
24/05 21:28
Top News- Kremlini zgjedh pasardhësin e Putin!/Mediat ruse- I kanë kërkuar të largohet paqësisht!
24/05 21:06
Top News- Italia i çon Putinit planin e paqes/Nga armëpushimi tek pakti më Rusi-NATO
24/05 20:39
Top Channel/ Navalny qëndron në burg, sulmon Putin për luftën: Do jetë disfatë historike
24/05 19:44
Top Channel/ Lija e Majmunëve, Moderna nis testimin për vaksinën
24/05 19:44
Top News- Dy avionë rusë mbi Turqi / Rrezikojnë përplasjen, por ndërhyjnë amerikanët
24/05 19:07
Top Channel/ Delet dhe dhitë ‘arma’ e re kundër zjarreve në Barcelonë
24/05 18:37
Top Channel/ NATO stërvitje në Mesdhe: Askush s’do guxonte të na sulmonte
24/05 18:28
Top News- Putin nis ‘luftën e urisë’!/Ukraina ngre alarmin për vjedhjen e grurit nga Rusia
24/05 17:46
Top News- Erdogan i bllokoi hyrjen në NATO/Zyrtarët e Finlandës e Suedisë në Ankara për bisedime
24/05 17:24
Top News- Putin do i ofrojë Ukrainës paqe!/Zbulohet kurthi i Rusisë për përçarë Perëndimin
24/05 17:23
Top News – Kabina e fundit telefonike… / Nju Jorku i thotë lamtumirë! zëvendësohen me ëifi
24/05 16:18
Top News – I bllokuar në kuotë të lartë / Kaliforni, shpëtohet i riu me helikopter
24/05 16:11
Top News – ‘Të eksplorojë botë të tjera’ / Taivanezi ndërton karrocën e veçantë për peshkun e tij
24/05 16:09
Top News – E ardhmja është high-tech / Hapet në Taivan ekspozita më e madhe teknologjike
24/05 16:02
Top News – Ndryshon panoramën e Londrës / ‘Elizabeth Line’ hapet pas shumë vitesh vonesa
24/05 16:01
Top News – Me parashutë nga Everesti / Fluturimi i parë i lejuar: Një mrekulli e vërtetë
24/05 15:57
Top News – Stuhia e dytë e rërës në një javë / Kryeqyteti i Arabisë Saudite nën pushtetin e pluhurit
24/05 15:56