Top News – Vaksinimi masiv i populates/ Nis trajnimi për 400 inferimierëve
05/03/2021 17:45

Ka nisur trajnimii 400 infermierëve, të cilët do të marrin pjesë në vaksinimin masiv të popullatës. Kryeministri Edi Rama dhe Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, e kanë konsideruar stafin e ri, një armatë që do të intensifikojë procesin e vaksinimit. “Po bëhemi gati duke trajnuar 400 infermierë, mes të cilëve janë kryesisht aplikanëtët e rinj të portalit “Infermierë për Shqipërinë” dh eja në 100 infermierë të forcave të armatorsura. Ky trajnim do ti përgatisë ata për të kryer procesin e vaksinimit masiv në të gjithë vendin, duke ju shtuar mbi 1 mijë vaksinatorëve që kemi aktualisht në shërbim. Pra do të kemi 1500 vaksinatorë, ndihmës vaksinatorë, për vaksinimin në mënyrë kapilare, në të gjithë vendin’ Duke e konsideruar nje experience të jashtëzakonshme në jetën e tyre profesionale, Kryeministri Edi Rama ka falenderuar ekipin e vaksinatorëve, duke u shprehur se së shpejti presim lajme të mira për një sasi të konsiderueshme vaksinash anti COVID. “Ne duam të jemi të super përgatitur që në sekondën e pare që ne do të disponojmë një sasi të konsiderueshme vaksinash dhe menjëherë, në të gjithë territorin, do të shtrijmë rrjetin e vaksinatorëve të fushatës ‘Shqipëria Buzëqesh’, që duhet të jenë më shumë se sa vaksinatorët që kemi aktualisht në qendra shëndetësore. Kjo është një eksperincë e jashtëzakonshme, e paharrueshme në jetën profesionale të një vajze apo djali që ka vendosur t’ia dedikojë jetën profesionale bluzës së bardhë”

Top News – Zgjedhjet, rezultati në KZAZ 40/ Vendimi shpallet në orën 8 të datës 26 prill
15/04 01:57
Top News – Përfundon misioni i NATO-s/ Xhaçka: Tërheqim trupat shqiptarë nga Afganistani
14/04 22:28
Top Channel/ Kërcet arma në Berat, tre vëllezërit përplasen me policinë dhe plagosin efektivin
14/04 22:09
Top Channel/ “Doli një në ballkon, Rama ik”/ Kryeministri ironizon premtimet e Bashës në Peshkopi
14/04 20:38
Top News – A ka marrëveshje mes PS dhe PD! Rama pranon, por me një kusht për Bashën
14/04 20:36
Top News – Akuza e dytë e vrasësit të Kastratit/ Blindohet gjykata e fierit, jepet masa e sigurisë
14/04 20:26
Top News – Ulen rastet e reja me Covid19/ 24 orët e fundit shënuan 5 humbje jete
14/04 20:23
Top News – Afati i fundit për të dypunësuarit/ Rritet tatimi për më shumë se 88,600 persona
14/04 20:22
Top News – 50 prokurorë, letër kundër Bashës/ ‘Sulmet politike për shkak të dosjeve në hetim’
14/04 20:19
Top News – Seria e re e kartmonedhave shqiptare/ Prerja 10 mijë lekëshe, qarkullimi në qershor
14/04 20:18
Top News – Braimllari akuza të forta ndaj PS/ ‘Peleshi përdor administratën për blerje votash’
14/04 20:17
Top News – Zgjedhjet, raporti i ndërkombëtarëve/ OSBE dhe Odihr ‘akuzojnë’ liderët e politikës
14/04 20:16
Top Channel/ Falja e besimtarëve pas iftarit/ Si zhvillohet riti më i rëndësishëm i Ramazanit
14/04 20:06
Top Channel/ Sulmuan policët me shkopinj bejsbolli/ Arrestohen tre anëtarë të familjes Fufi
14/04 20:00
Top Channel/ Emigranti që u kthye si fermer, ngriti fermën me lopë. U vendos emra kafshëve
14/04 19:57
Top Channel/ Dënohet me burg ndërtuesja/ Vjollca Hoxholli mashtroi klientët e saj
14/04 19:51
Top Channel/ I riu me maskën e PD ‘i pret rrugën’ Ramës në tunelin në rrugën e Arbrit:Kush do fitojë
14/04 19:47
Top Channel/ Shqipëria larg imunizimit/ Sezoni veror parashikohet të jetë shumë më i qetë
14/04 19:41
Top News – Pas padisë së LSI-së/ KQZ gjobit kryebashkiakun e Vorës Gentian Picari
14/04 18:14
Top Channel/ Përmbyset automjeti, trafik i rënduar pranë autostradës Lezhë-Laç
14/04 17:48