Top News – Ulet numri i infektimeve/ Lehtësohen masat kufizuese me Greqinë
15/01/2021 19:58

Komisioni i specialisteve te epidemiologjisë ka dhenë dritën jeshile për lehtësimin e disa prej masave kufizuese ne Greqi, duke pare edhe statistikat e fundit ne vend ku vërehet se numri i pacienteve ne terapi intensive është ulur e po ashtu edhe numri i te prekurve. Është ende ne fuqi përsëri ndalimi i lëvizjeve prej orës 21.00. deri në orën 5:00 te mëngjesi, po ashtu ndalohet lëvizja nga njëra prefekture ne tjetrën. Vazhdon te kryhet lëvizja e njerëzve pasi marrin aprovim me sms, si dhe do të hapen te gjitha bizneset e vogla prej datës 18 Janar. Konsumatoret për te kryer blerjen e një artikulli ne një dyqan te caktuar kane ne dispozicion vetëm dy ore. Vazhdojnë te jene ne fuqi numri i caktuar i personave për 1 m katror ne te gjitha dyqanet ne baze te madhësisë se tyre si dhe rregulli i distancës prej 2 metrash midis klientëve gjatë kohës së pritjes në arkë. Janë rritur me 50% gjobat për individë dhe kompani. Ne zonat me numër te larte te prekurish do te funksionojnë vetëm qendrat tregtare me blerje elektronike ose përmes telefonit. Klientët do te mund te shërbehen vetëm pasi ndodhen ne listën e personave qe kane mbyllur takim për blerje ne një ore te caktuar

Top News – Vuçiç `në prag dëshpërimi`/ Presion për njohjen e Kosovës, SHBA e thotë hapur
23/02 22:10
Top News – Sulmi ndaj djalit të Rashiç/ Zyrtari serb, ishte i organizuar politikisht
23/02 20:26
Top News – Shkupi i përvishet Brukselit/ `BE nuk na ndihmoi me vaksinat`!
23/02 18:38
Top News – Kundër regjistrimit të popullsisë/ Opozita Maqedonase, avantazhon shqiptarët
21/02 15:35
Top News – Kurti, tone të reja në Bruksel/ BE pret kompromis dhe pragmatizëm
19/02 12:32
Top News – Librat shkollorë me fyerje për shqiptarët/ Maqedoni, do të tërhiqen nga procesi mësimor
19/02 01:36
Top News – 30 mijë vaksina dhuratë nga Kina/ Mali i Zi, përgatitet të nisë fushatën e imunizimit
18/02 21:59
Top News – Falë donacionit të Serbisë/ Maqedonia e veriut nis fushatën e vaksinimit
17/02 20:54
Stuhia “Medea” godet Greqinë, vendi mbulohet nga dëbora
16/02 16:45
Stuhia godet Greqinë/ Emigrantët shqiptarë kërkojnë ndihmë: Jemi të izoluar, pa ushqime
16/02 15:55
Top News – Stuhia ‘Medea’ në Athinë/ Dy viktima dhe 29 zona pa energji
16/02 15:31
Stuhia “Medea” “ulet këmbëkryq” në Greqi! Shënohen dy viktima, probleme nga izolimi i dëborës…
16/02 14:48
Medea gjunjëzon Greqinë/ Disa emigrantë shqiptarë kërkojnë ndihmë: Jemi të izoluar
16/02 13:18
Athinë/ Emigrantët shqiptarë të izoluar nga dëbora, kërkojnë ndihmë
16/02 10:41
Stuhia ‘Medea’ pushton Greqinë, termometri shënon -20 gradë/ Athina ‘nën pushtetin’ e dëborës
16/02 10:22
Greqi, faza e dytë e vaksinimit/ Mosha 60-64 vjeç me Astrazeneca dhe 75-79 me Pfizer dhe Moderna
16/02 02:30
BE paralajmëron Kurtin/ ‘Kosova të angazhohet në bisedime me Serbinë”
15/02 15:57
Kufiri i ndarjes së thellë mes Shqipërisë dhe Kosovës
15/02 15:09
Greqi/ Moti i keq shkakton probleme, stuhia Medea “godet” vendin: Pa koment
15/02 13:34
Greqia në emergjencë nga moti, stuhia “Medea” bllokon edhe autostradat nga akulli
15/02 12:21