Top News – U kthye nga kampi i ferrit/ Antiterrori pyet Floresha Rashën
24/11/2020 10:07

Antiterrori ka marrë në pyetje Floresha Rashën, shqiptaren e parë të rritur që u kthye në vend nga kampi i ferrit, Al-Hol. Ajo u pyet në cilësinë e dëshmitares, për mënyrën se si u largua në Siri, ndërsa nuk dihen detaje për rrëfimin e saj. Behet e ditur se po ashtu në pyetje janë marrë dhe tre fëmijët e saj, në praninë e psikologut. Floresha Rasha udhëtoi drejt Sirisë bashkë me bashkëshortin, Siamant Rasha, në vitin 2013, ndërsa ky i fundit u vra me snajper pas disa muajsh, duke e lënë Floreshën vetëm me dy fëmijët. Sic ka treguar ajo vete, më pas ajo eshte martuar me Lavdërim Muhaxherin, komandantin famëkeq të ISIS, të vrarë kohë më vonë në luftime, me të cilin ka dhe dy fëmijë. Ajo u rikthye në Shqipëri më 27 shtator, së bashku me tre fëmijët dhe Endri Dumanin.

Aksidentohet infermieri në Fier, ndërsa po shkonte në punë! Humb jetën edhe një 23-vjeçare në Vlorë
27/01 12:18
Izolohet Lepusha në Malësinë e Madhe, në fshatin turistik mbi 1 m dëborë! Qytetarët apel për ndihmë
27/01 12:15
Gjirokastër/ Nis punën qendra e re për trajtimin e fëmijëve me aftësi ndryshe
27/01 11:43
Top News – Arrestohen drejtuesit e mjeteve/ Vlorë, shkaktuan aksidente me dy viktima
27/01 11:16
Top News – Rëndësia e 5 prioriteteve të LSI/ Kryemadhi takim me gratë në Divjakë
27/01 11:08
Top News – 4 biznesmenë në pranga/ Falsifikonin testin e covid, garanci në vendin pritës
27/01 10:56
Reshjet e dëborës përfshijnë vendin, ja cilat janë rrugët ku duhet të përdorni zinxhirë
27/01 10:44
I veshur sportiv dhe i maskuar, momenti i grabitjes të farmacisë në Tiranë
27/01 10:44
Top News – U përplasën dy makina, 2 të plagosur/ Parakalimi i gabuar te rruga e Kombit
27/01 10:40
Top News – Po shkonte në punë/ Infermieri që humbi jetën në aksident
27/01 10:39
Top News – Meta kujton Ditën e Holokaustit/ Në shqipëri nuk humbi jetën asnjë hebre
27/01 10:39
Top News – Ja vendi me më shumë të prekur/ Numri i të infektuarve me covid i kaloi 100 milionë
27/01 10:39
Përgjaket aksi Fier-Patos/ Përplaset me kamionin, humb jetën 30-vjeçari
27/01 08:25
Theth, shpëtohet roja i bujtinës/ Dëbora në mbi 4 metra, operacioni i vështirë i FNSH Shkodër
27/01 00:20
Si nëpër filma! I bllokuar nën 4 metra dëborë prej ditësh, shpëtohet roja e bujtinës në Qafë Thore të Thethit
26/01 22:28
Top News – Policia rrethon spitalin infektiv/ Shtrohet me urgjencë i dënuari Dritan Dajti
26/01 21:07
Pamje të rënda nga aksidenti në Vlorë-Fier/ Humb jetën e reja, vajza tjetër në gjendje të rëndë (Emrat)
26/01 20:53
Top News – Atentati që mbeti në tentativë/ Policia, tetë të shoqëruar si të dyshuar
26/01 20:07
Vrasja e Zall-Bastarit/ I kërkohet ndihmë Kosovës për ndërtimin e profilit gjenetik të viktimës
26/01 19:56
Oboti kthehet në liqen/ Zgjerohet harta e ujit në fshatin e përmbytjeve. Banorët Dajç, në vështirësi
26/01 19:51