Top News-Tradhëti, xhelozi apo hakmarrje?!/Shqiptari vret gruan në Greqi, ja detajet
06/12/2021 18:25

Një ngjarje e rëndë u regjistrua të dielën në Greqi, ku një shqipar I identifikaur me emrin Festim i moshën 40 vjec mbyti për vdekje bashkëshorten e tij Elonën. Mediat greke bëjnë me dije se shqiptari e ka kryer vrasjen në gjaknxehtësi e sipër, sepse sipas tij bashkëshortja i kishte sharë mamanë dhe i kishtë kërkuar divorcin. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në banesën e tyre, ndërsa fëmijet e mitur kanë qenë të shtirë në gjumë në dhomën ngjitur. Ka qenë vetë 40 vjecari ai që ka telefonaur autoritetet për krimin e rëndë, ndërsa u ka kominkuar policisë në telefon se ai kishte vrarë gruan e tij. Policia ka shkaur menjëherë në vendngjarje ndërsa ka vënë në pranga Festimin. Nga dëshmia e dhënë në komisariat bëhet me dije se shqiptari kishte xhelozi patologjike, dhe mendonte se gruaja e tij e tradhtonte. Nga ana tjetër, pak orë para krimit 40 vjecaari kishte postuar foto me gruan e tij në rrjetet sociale. Këtë të hënë, vëllai i Elonës e cila mbeti viktimë nga xhelozia e Festimit, ka deklaruar përpara policisë se marrrëdhënia e tyre ishte shumë mirë dhe e qetë dhe se ata nuk kishin probleme me njëri tjetrin. Vëllai i viktimës shtoi se fëmijët i ka marrë ai në kujdestari.

Top News-Emra falsë dhe 10 mijë euro për në BE/47 të arrestuar, 25 në Shqipëri dhe 22 në Itali
19/01 18:06
Top News- Greqia gati të njohë Kosovën…!/Ministrja Gërvalla vizitë zyrtare në Athinë
19/01 17:57
Top News – Çpo ndodh në Beograd e Prishtinë/Escobar dhe Lajçak, vizita paralajmëruese
19/01 15:51
Top News- Çdo do të ndodhë me negociatat!/Macron kërkon risi në marrëdhëniet BE-Ballkan
19/01 14:50
Top News – Mbërrijnë ‘Bishat’ në Athinë… / Greqia rivalizon Turqinë: Balancohen forcat në Egje
19/01 14:31
Top News – SHBA i bën presion Malit të Zi / Bashkohuni me Open Balkan, të gjithë ose do dështojë!
19/01 14:28
Top News – Turqia dhe Serbia bëhen bashkë / Ndërmjetësojnë bisedimet për krizën në Bosnje
19/01 11:49
Top News – Qeveri pakice në Mal të Zi / Gjukanoviç me Abazoviçin, kundër partive pro serbe
19/01 11:37
Top News- Sinjale pozitive për negociatat/Marrëveshja e parë mes Bullgarisë dhe Maqedonisë
18/01 21:06
Top News- Erdogan pret Vuçiç si mysafir!/Presidenti turk, takime me liderët e Ballkanit
18/01 17:55
Top News-‘Edi Rama, pasha i Erdoganit!’/Mediat greke, shqetësim për afrimin Shqipëri-Turqi
18/01 17:09
Top News- Franca mban peng Kosovën/Macron nuk heq vizat, edhe pse kushtet janë plotësuar
18/01 15:34
Top news- Serbia po kthehet në autokraci…!/‘New York Times’-Si e kontrollon Vuçiç opinionin publik
17/01 19:52
Top News- Premton hapjen e negociatave/Qëndrimi i qeverisë së re gjermane për integrimin
17/01 18:15
Top News – Infermierja e testeve false për covid/Arrestohet në Itali, çmimi deri në 400 euro
17/01 17:28
Top News- BE nuk i bën dot presion Kurtit!/Serbia e zemëruar me Brukselin, kërcënon Kosovën
17/01 17:25
Top News- Vuçiç bie nga pushteti në Prill!/Çfarë tregoi referendumi për kushtetutën në Serbi
17/01 16:18
Top News- Ballkani me tre liderë shqiptarë!/Abazoviç drejt emërimit si kryeministër i Malit të Zi
17/01 16:18
Top News – Gjoba 60 vjecarëve të pavaksinuar / Greqia nis masat drastike, spitalet në rrezik kolapsi
17/01 15:37
Top News – Del lista e vendeve si ‘zonë e kuqe’/Ja kush janë 14 shtetet, përjashtohet Shqipëria
17/01 14:16