Top News – Tiranë, kapen me 800 gr kokainë/ Pranga dy shpërndarësve tek ’21 dhjetori’
26/01/2021 12:14

Policia ka finalizur me sukses operacionin e koduar ‘Klienti’, ku ka kapur dy shpërndarës lëndësh narkotike dhe 800 gramë kokainë. Në prangat e policisë ka rënë një 35 vjeçar nga Dibra dhe një 33 vjeçar nga Tirana. Sipas njoftimit të policisë 35 vjeçari nga Dibra është person me rezikshëmri të lartë, pasi ishte në kërkim për veprat penale "Vrasja me paramendim” mbetur në tentativë dhe "Armëmbajtja pa leje". Sipas policisë 35 vjeçari nga Dibra me anë të lidhjeve të tij shoqërore siguronte sasi të mëdha lënde narkotike të llojit kokaine, të cilën ia jepte më pas 33 vjeçarit nga Tirana që ta shiste në doza të vogla, te klientë të ndryshëm në kryeqytet, me sasi nga 100 gramë deri në 1 kg, kundrejt vlerës 45 euro për gram. Policia ka ndërhyrë kur dy të arrestuarit ndodheshin tek zona e "21 Dhjetorit". Gjatë kontrollit fizik të ushtruar atyre iu gjet një sasi me rreth 800 gramë lëndë narkotike kokainë, e cila u sekuestrua në cilësinë e provës materiale, së bashku 1 aparat celular dhe një automjet që autorët e përdornin për shpërndarjen e lëndës narkotike.

“Këpucët e kuqe”/ Në teatrin e Durrësit, 8 rrëfime nga gratë e dhunuara
08/03 13:01
Shtigjet në harta digjitale/ Studentët në Gjirokastër do t’i përdorin për vizitorët
08/03 12:24
Nuk respektuan masat anticovid, 2511 qytetarë ndëshkohen me gjobë
08/03 12:15
Berat, humb jetën nga zjarri një 61 vjeçar, nuk dihet ende gjë për të birin
08/03 11:29
Zjarri në Berat/ Momenti kur nxirret një nga viktimat
08/03 10:11
Zjarri në Berat/ Konfirmohet viktima e parë. I afërmi: Kur erdhëm gjithçka ishte në flakë
08/03 09:39
Top News – Surprizon 64 vjecarja nga Fieri/ ‘Për’puthen 40’, prezantohen 4 pjesëmarrëse
07/03 22:26
Top News – Veliaj në Rrogozhinë/ Grida ‘harron’ disfatën në Tiranë dhe Durrës
07/03 21:54
Tornitori më i vjetër i Fierit/ Edhe pse ka 10 vite që ka dalë në pension, vijon të punojë
07/03 20:02
Fermerët e Lushnjës s’shqetësohen për tregun, mbjellin shalqi sipas rregullave të BE
07/03 19:52
Abuzimi me mikrokreditë/ Ekspertët kërkojnë edhe hetim për institucionet jo-banka
07/03 19:50
Policia bllokon 300 patenta/ Që nga 10 shkurti janë gjobitur 20 mijë qytetarë pa maska
07/03 19:44
Top News – Ende i lartë numri i të infektuarve/ Më i riu, 35 vjec, shënohen 21 viktima nga covid
07/03 19:35
7 marsi ndryshe/ Festa e mësuesit, ditë të diele dhe në kohë pandemie
07/03 18:39
Rama le dritaren e hapur për vaksinat ruse dhe kineze: Po e shqyrton edhe BE
07/03 18:38
Balla flet nga Elbasani: Në mandatin e ri do të vijojmë investimet në infrastrukturën arsimore
07/03 17:51
Kushi: Profesioni i mësuesit është në majën e piramidës së profesioneve më fisnike
07/03 16:32
Top News – Ngre siparin `galeria moderne`/‘Artkand’, emisioni më i ri në Top Channel
07/03 15:53
Top News – Surpriza, Ponari moderatorja e re/ Sezoni i ri i Portokallisë nis me ndryshime
07/03 15:27
Top News – Nuk do e besoni çfarë bën shqiptari/ Vjedh ekskavator në Itali, kapet nga policia
07/03 13:57