Top News – Të lash pantallonat, apo borxhet…/ Fituesja e lotarisë humb biletën, kërkon paratë
14/05/2021 16:03

Një grua që pretendon se posedonte biletën e lotarisë së Kalifornisë, fituese të cmimit 26 milion $, thotë se bileta iu prish pasi e harroi në xhepin e pantallonave dhe I lau ato. Bileta fituese ishte shitur në nëntor, në një dyqan të periferisë së Norfolk në Los Angeles. Në fakt, gruaja identiteti I së cilëes nuk bëhet I ditur, është kapur nga kamerat e sigurisë duke blerë biletën. Megjithatë, afati I fundit për tërheqjen e cmimit fitues, skadoi të enjten. Organizatorët e lotarisë thonë se cmimi duhet të tërhiqet brenda 180 ditëve nga hedhja e shorteut, që u bë më 14 nëntor të vitit të kaluar. Për më tepër sipas tyre, pamjet e kamerave të sigurisë nuk janë të mjaftueshme për të mbështetur pretendimin e gruas. Megjithatë, ata thonë se kanë marrë një kopje të filmimit dhe po e shqyrtojnë me tej ceshtjen. Në rast se nuk do të pranohet dikush si fitues I lotarisë, paratë do t’u shpërndahen shkollave publike, thuhet në një deklaratë.

Top Channel/ E rrëzoi nga pushteti, kryeministri i ri“shtyn” Beniamin Netanyahun
14/06 11:29
Top Channel/ Çfarë mund të bëjnë BE-ja dhe Britania nëse bashkojë forcat për Ballkanin!
14/06 11:23
Top Channel/ Merr fund epoka e Netanyahu/ Izrael, qeveria e re merr miratimin e parlamentit
13/06 22:21
Top News – Rusi – SHBA, shkëmbimi i hakerave/ Putin-na dorëzoni tuajët, ju japim tanët
13/06 20:34
Top News – Bashkëshorti ushtronte dhunë/ Angelina Jolie rikthehet tek ish i dashuri i saj
13/06 18:40
Top News – Pushuesit, rreziku nga mbytja/ Roje bregdetare ka me ligj, por jo në det…!
13/06 18:05
Top News – Papa-Mesdheu, varreza e Evropës/ Tragjeditë e ndodhura aty, rëndojnë ndërgjegjet tona
13/06 17:24
Top News – Shpërthim i fuqishëm gazi në Kinë/ Humbin jetën 12 persona, plagosen qindra të tjerë
13/06 11:31
Top Channel/ Trembëdhjetë të plagosur nga të shtënat në Teksas, SHBA
12/06 22:49
Top Channel/ Mbretëresha britanike shijon paradë ushtarake për ditëlindje në kështjellën Windsor
12/06 22:49
Top Channel/ Meksika dhuron 400,000 doza vaksinash AstraZeneca për Belize, Paraguai e Bolivinë
12/06 22:48
Top Channel/ Protestë spektakolare me barka e kanoe në brigjet e samitit G7 ne Britani
12/06 22:47
Top Channel/ ‘Gjiro Classica’ një duo në piano,edicioni i parë në kalanë e Gjirokastrës
12/06 17:40
Top News – Film për Harry-n dhe Meghan/ Rikrijohet skena e aksidentit të princeshës Diana
12/06 17:34
Top News – Rikthim pas 23 vitesh/ Fotoja e parë, nis puna për ‘Sex and the city’
12/06 17:33
Të Pasurit | Miliarderë me zero taksa | Evazioni i ligjshëm i super të pasurve të amerikës| Top News
12/06 17:15
Top Channel/ “Zbutet” Arabia Saudite, lejon Haxhin për 60 mijë besimtarë të vaksinuar!
12/06 16:08
Top Channel/ U gjet me plumb në kokë, kush e nxorri në pritë ish shefin e anti drogës!
12/06 15:43
Top Channel/ Po merr Ballkanin- Biden thirrje krerëve të G7: “ Aleancë kundër Kinës”!
12/06 15:43
Top Channel/ Shqipëria në Këshillin e Sigurimit, cfarë prioritetesh ka në dy vjet?
12/06 15:36