Top News- Tabaku publikon shifrat për korrupsionin: Krijohet e promovohet nga qeveria e oligarkët
29/06/2022 14:33

Deputetja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku, nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, ka publikuar disa shifra, që sipas saj trerojnë nivelin e lartë të korrupsionit në vend. Sipas saj, shumica dërrmuese e të anletuarve e shohin korruspionin si rrezik për sigurinë kombëtare. Sipas saj 60% e të anketuarve mendojnë se lufta kundër korrupsionit nuk është bërë në nivelin e duhur, e kësisoj mendojnë se ky fenomen do të rritet vitin e ardhshëm.

Top Channel/ Kosova nis reduktimet, ndërprerje drastike. 6 orë me drita dhe 2 orë pa energji
15/08 11:55
Top News – Del raporti, kush nuk paguan energjinë!/Në vendin e parë janë abonentët familjarë
15/08 11:50
Top News-Nis faza e dytë e regjistrimit në shkolla/U shty pas problemeve që kishte me e-Albania
15/08 11:47
Top Channel/ Duhet kursyer energjia, 200 ndërtesa fikin dritat në Berlin
15/08 11:35
Top News-Pas vrasjes së Jonadës në Himarë/Sa mjete lundruese janë bllokuar pas tragjedisë
15/08 10:56
Top News – Shqipëria, tjetër akord me Arabinë Saudite/Arrihet marrëveshja për njohjen e patentave
15/08 10:44
Top News- Ukraina në kundërsulm!/Shënjestron depot me armë ruse në Kherson!
15/08 10:33
Top News- Bandat i shpallin luftë shtetit!/Si po dominohet Ekuadori nga kartelet e drogës
15/08 10:32
Top News-Burg për errësimin e xhamave të makinës/Kallëzim penal për rastet e certifikatave false
15/08 10:24
Top Channel/Koncerti i Noizyt në Tiranë/U shitën mbi 15 mijë bileta, kënduan artistë vendas &të huaj
15/08 09:31
Top News-‘Trafikantët do na vrisnin’/Arrestohen dy shqiptarë në një shtëpi bari në Angli
14/08 22:20
Top Channel/ Ushtroi aktivitet brenda zonës së kufizuar, i bllokohet skafi 49-vjeçarit në Ksamil
14/08 21:34
Top News – Akuzohet se vrau kolegun e tij/ Del përpara gjykatës shqiptari, hetimet vijojnë!
14/08 20:20
Top Channel/ Zjarret shfaqen sërish në pyjet e Shkodrës, qyteti pushtohet nga tymi
14/08 20:14
TopChannel/Energjia 600 milionë euro në 2022!“Ky është varianti optimist”,ndikoi çmimi dhe thatësira
14/08 19:47
TopChannel/Diabetikët rrezikohen nga vapa!Mjekët sugjerojnë të shkojnë në zona malore për të pushuar
14/08 19:45
Top Channel/ Gruri ukrainas! Së shpejti anijet do nisen drejt vendeve të varfra si Etiopia, SomalI
14/08 19:44
Top Channel/ Bilanc lufte! Bie zjarr në një kishë në Egjipt: 41 të vdekur dhe 14 të lënduar
14/08 19:36
Top News-Sërish përplasje bandash në Antwerp/Larje hesapesh mes shqiptarëve, 3 shpërthime në 1 javë
14/08 18:25
Top News-8 mijë udhëtarë zbresin në Durrës/Fluks i lartë automjetesh, jugu destinacion i preferuar
14/08 17:19