Top News – Tabaku i përgjigjet Ramës/ “800 mijë vota t’i shohë në ëndërr”
08/07/2020 20:28

Ish deputetja Partisw Demokratike, Jorida Tabaku ka reaguar pas deklarates sw kryeministrit Edi Rama gjate takimit me kryebashkiaket ku ai u shpreh se PS synon te marre 800 mije vota ne zgjedhjet parlamentare te vitit 2021. Permes nje postimi ne rrjetet sociale Tabaku, tha se Rames nuk i dalin as llogarite per 800 mije vota, pasi nuk ka me vota ne shitje. “Të gjithë mezi po presin që të ikë, duke mbyllur një nga kapitujt më të këqinj të këtyre 30 viteve. Askush nuk ka më besim tek Edi Rama, as socialistët vetë, as ata qytetarë që e votuan në mirëbesim për premtimet e bujshme. Biznesi dhe qytetarët e shohin si problemin e tyre kryesor dhe duan që t’i drejtojë një qeveri tjetër, e cila të mos i vjedhë, të mos i torturojë nëpër zyra burokratike, të mos gjobiten nga taksidarët që u rrinë tek dera, duan një qeveri që u siguron taksa të ulëta për të zhvilluar biznesin dhe për të marrë më shumë të ardhura nga paga mujore”, thuhet ne postimin e Tabakut. Zyrtarja e PD thote se te dhenat e instucioneve si BSH, tregojne se ka humbur besimi i biznesit tek qeveria. Sipas saj nisur nga keto te dhena qytetarët do të kenë më pak para, do të konsumojnë më pak, bizneset do të fitojnë më pak. “E vetmja gjë që është shumë, është rritja stratosferike e borxhit, në nivelin 93% të prodhimit kombëtar. 800 mijë votat Edi Rama mund t’i shohë në ëndërr, mund t’i numërojë me mend, siç numëron pasuritë e grabitura të vendit, por ai duhet të nisë e të mësohet me faktin se koha e tij ka perënduar”, perfundon Jorida Tabaku.

Edicioni Informativ, 07 Gusht 2020, Ora 00:00
07/08 00:45
Pogradec/ Grupi hetimor: 44-vjeçari i gjuajti nënës me dru dhe më pas i preu kokën me …
07/08 00:09
Top News – Hasmeria mes fiseve/ Xhaferraj-në spital jam i mbrojtur
06/08 22:18
Peizazhi nuk është më trend/ Kolonitë e piktorëve nëpër Shqipëri nuk po zhvillohen më
06/08 20:37
Konfirmohet kryegjyqtari i Tiranës, shkarkohet gjyqtarja e Shkodrës
06/08 20:21
Top News – Horror në Pogradec/ I sëmuri mendor vret nënën
06/08 20:17
Ekskluzive/ Hasmëria mes fiseve. Xhaferaj refuzon të largohet nga spitali: Dua vetëmbrojtje …
06/08 20:10
6 viktima/ 127 raste të reja, më shumë se 1 mijë persona aktivë ndiqen nga mjekët e familjes
06/08 20:08
Top News – Mjekët e familjes/ Po trajtojnë mbi 1 mijë pacientë’
06/08 19:50
Top News – Kapet i riu në doganë/ 370 kg kanabis drejt Maqedonisë
06/08 19:48
6 viktima/ 127 raste të reja, më shumë se 1 mijë persona aktivë ndiqen nga mjekët e familjes
06/08 19:43
Skrapar, fasoneria në flakë/ Shpëtojnë punonjësit,nuk dihen shkaqet e zjarrit që shkrumboi gjithçka
06/08 19:29
Top News – Digjet fasoneria/ Punëtorët u larguan pa u lënduar
06/08 19:08
Shpërthen në flakë fabrika e këpucëve në Skrapar, punëtorët dalin jashtë fasonerisë të tmerruar
06/08 18:43
Emri/ Kapet i riu në doganën e Bllatës, me 370 kg kanabis në kamion drejt Maqedonisë së Veriut
06/08 18:29
Zjarr në një fasoneri në Skrapar, punonjësit dalin duke vrapuar të tmerruar
06/08 18:26
Top News – Vasili-Rama po ndan Shqipërinë/ Në shkelje të kushtetues
06/08 18:21
Top News – 127 raste të reja, 6 humbje jete/ Situata e Covid-19 në vend
06/08 17:38
Top News – Nisma e Vetëvendosjes/ Mocion mosbesimi për qeverinë
06/08 17:28
Top News – Poloni, betohet Duda/ Mandati i dytë si president
06/08 17:07