Top News – Supermakina e shampanjë/ Bangkok, të pasurit mbi pandeminë
09/08/2020 16:12

Ndërsa koronavirusi ka gjunjëzuar ekonominë globale, biznesmeni tajlandez, Yod, vendosi ti bënte betes një dhuratë 872 mijë dollarëshe, një lamborgini të gjelbër. Ai zgjodhi hurakanin evo në bangkok, një qytet miliarderësh me një ekonomi luksoze të pacënuar nga kriza që ka përfshirë pjesën tjetër të ekonomisë së vendit. Me turizmin dhe eksportet në rënie të lirë, rritja e tajlandës mund të reduktohet deri në 10 për qind këtë vit, duke zhytur miliona në papunësi. Por, në një ekonomi të ndarë si kjo, ka shumë të tjerë me imunitet ndaj trazirave të shkaktuara nga covid 19. Tajlanda është vendi i nëntë miliarderëve të botës. Mes tyre edhe Yod, që nuk u trazua fare nga taksat e cmendura të importit të supermakinave në tajlandë, në mbi 80 për qind, kur bleu lamborginin në mars.

Top News – Berlini për asosacionin/ Marrëveshja e pranueshme nga Kosova
28/09 22:11
Top News – Vaksina e koronavirusit/ OBSH: Nuk ka rrugë të shkurtër
28/09 22:03
Top News – Kërkuesit Italianë/ Zbulojnë rrjet liqenesh në Mars
28/09 22:02
Top News – Drejt bashkimit evropian/ Emigrantët ngrenë tenda në Serbi
28/09 22:00
Top News – Bisedimet për Brexitin/ BE: Britani, qëndrime të kundërta
28/09 21:59
Top News – Grip, e ftohur apo covid/ Ja si duhet të bëjmë dallimin…
28/09 20:18
Top News – Ndërhyn edhe Erdogan/ Në përplasjen Armeni-Azerbajxhan
28/09 20:15
Top News – Nën kullën Eiffel/ Çdo formë dhe masë në sfilatë
28/09 20:14
Top News – Del në ankand… Diamanti i rrallë, pa asnjë të metë
28/09 20:13
Top News – Vaksina e gripit/ SHBA, prindërit e refuzojnë
28/09 20:10
Top News – Dhurata e princit George/ Malta-na riktheni dhëmbin
28/09 18:46
Top News – Bëri 52 vjeç/ Will Smith, ditëlindje me terapi
28/09 17:10
Top News – Mediat në Serbi/ `Do përpijmë Kosovën e Shqipërinë`
28/09 16:56
Top News – Ngre komisionin e posaçem/BE i shpall luftë `Fake News`
28/09 16:21
Top News – Shifrat e covid rriten/ Por Madridi refuzon mbylljen
28/09 15:36
Top News – Nagorni-Karabak/ Pëshkallëzohet konflikti mes Armenisë dhe Azaerbajxhanit, ndërhyn SHBA
28/09 14:57
Top News – Charlize Theron/ Fotografi të rralla me fëmijët
28/09 14:51
Top News – Spanjë, shkak një konflikt droge/ 2 shqiptarë merren peng
28/09 14:34
Top News – Whitney Houston/ Mbretëreshën e rrezon Taylor Swift
28/09 14:08
Top News – Angli, gjoba e çmendur/ 10 mijë paunde kush nuk izolohet!
28/09 13:24