Top News – Sulm terrorist në Suedi/ Tetë persona të plagosur, disa në gjendje të rëndë
03/03/2021 22:52

Tetë persona janë plagosur në një sulm me thikë në Vetland, në suedi, në atë që policia po e konsideron një sulm terrorist. Disa prej të plagosurve, sipas një zëdhënësi të policisë, janë në gjendje të rëndë. Autori i sulmit është sipas mediave vendase një i ri 20 vjecar që është qëlluar nga agjentët dhe është dërguar në spital. Sulmi ndodhi rreth orës 15 në Bangardsgatan, n afërsi të stacionit hekurudhor. Policia mendon se autori ka vepruar i vetëm. Fillimisht atentati ishte klasifikuar si një tentative vrasjeje, pr më pas është rivlerësuar si sulm i dyshuar terrorist. Menjëherë pas sulmit, qarkullimi në zonë u ndalua për tu rihapur në orët në vijim, por në mënyrë të reduktuar.

Top News – Grabitet lepuri më i madh në botë/ Pronarja ofron 1000 paund shpërblim për ta kthyer
13/04 22:04
Top News – Islandë, rritet numri i kratereve/ Nuk ndalet llava e gazi nga vullkani spektakolar
13/04 22:04
Top Channel/ Surfistat e erës shijonë kushtet e rralla ideale në Rio de Janeiro – Pa koment
13/04 21:37
Top Channel/ Besimtarët muslimanë nisin lutjet e Ramazanit në Xhaminë e Madhe të Mekës – Pa koment
13/04 21:36
Top Channel/ Dita e dytë të zjarrit gjigand në fabrikën historike të Shën Petersburg – Pa koment
13/04 21:35
Top Channel/ Francë, spitali hap pikë vaksinimi pa zbritur nga makina – Pa koment
13/04 21:34
Top Channel/ Të shtënat e topit njoftojnë Ramazanin në Bosnie – Pa koment
13/04 21:33
Top Channel/ Luftanijet e avionët gjuajtës të Rusisë nisin manovra në Detin e Zi – Pa koment
13/04 21:32
Top News – ‘FBI’ shqiptare, një hap larg/ Drejt finalizimit, ambasada sërish thirrje
13/04 21:05
Top News – Një shef policie në Itali…! Bashkëpunon me një mafioz shqiptar
13/04 21:03
Top News – Rusia paralajmëron SHBA/ Qëndro larg Krimesë, ‘për të mirën tënde’
13/04 20:04
Top News – Biden do të njoftojë/ Më 11 shtator tërhiqen trupat nga Afganistani
13/04 20:04
Top News – Mund të përfundonte në tragjedi/ Angli, solucioni i pastrimit hedh në erë shtëpinë
13/04 20:03
Izolimi, më sukses se vaksina/ Johnson bën analizën e uljes së rasteve të covid në Britani
13/04 19:54
Top News – Kujdestari të përbashkët/ West dhe Kardashian, marrëveshje për fëmijët
13/04 19:17
Top News – Afrikë, përmbytet barka me emigrantë/ Humbin jetën 42 prej tyre
13/04 18:05
To Channel/ Covid 19, Gjermania tërheq “frenën e emergjencës”
13/04 17:50
Top Channel/ Qindra anije, zbulohet flota e fshehtë e Pekinit!
13/04 17:47
Top Channel/ `Del` dokumenti për ndryshimin e kufijve, BE- S`dimë gjë!
13/04 17:42
Top News -Ramazani i dytë në pandemic/ Mekë-10 dezinfektime në ditë, hyjnë të vaksinuarit
13/04 17:24