Top News – Skandali në SHBA/ Kopje të kasetave të Epstein
07/07/2020 18:21

Pas arrestimit të bujshëm të saj, vjen një tjetër lajm tronditës nga Ghislaine Maxwell: ish e dashura e Jeffrey Epstein thuhet të ketë kopje të takimeve intime të organizuara prej tij, të cilat mund të nxjerrin zbuluar njerëz të fuqishëm. Një lloj garancie që ajo e ka ruajtur për veten, sic rrëfen një mik I saj që preferoi të mos tregonte identitetin, por edhe një armë për shantazh kundër atij vetë dhe atyre që kanë përfituar nga trafiku I minorenëve. Lajmin e përcjell Daily Mail. Ish e dashura e filantropit të dënuar për për abuzime seksuale me të mitur e të vetëvrarë në burg, u arrestua nga FBI në Neë Hampshire të enjten “. Ghislaine ka qenë gjithmonë mjaft dinake. Ajo nuk do të qëndronte me Epstein për gjithë ato vjet pa e pasur në dorë një lloj garancie”, thotë I njëjti burim. Kasetat sipas tij mund te kthehet ne mundesine e saj për ti shpëtuar denimit me heqje lirie. Prokurorët e kanë akuzuar Maxëell, vajzën e magnatit të ndjerë të mediave britanike Robert Maxëell, se joshte dhe grumbullonte vajza të mitura në mënyrë që Epstein të mund t'i abuzonte seksualisht. Sipas një aktakuze të bërë publike javën e kaluar, në disa raste, ajo vetë ka marrë pjesë në abuzime.

Top News – ‘Katastrofë gjeneratash’/ Paralajmërimi i OKB për pandeminë
04/08 17:50
Top News – Rasti i George Floyd/ Videoja e fundit para vdekjes
04/08 16:41
Top News – Ekspertët në Francë/ Bëhuni gati për valën e dytë
04/08 16:13
Top News – Brenda një nate u bë milioner! Minatori fatlum nga Tanzania shet gurin e tretë
04/08 15:38
Top News – A janë disa njerëz të mbrojtur? Shumica nuk shfaqin probleme nga covid
04/08 15:24
Top News – Kthesa e Trump: Patriotët mbajnë maskën
04/08 15:20
Top News – Të bllokuar në ishull/ Shpëtohen nga SOS i shkruan në rërë
04/08 14:59
Top News – Armët bërthamore/ OKB: Koreja e veriut ka përparuar me arsenalin
04/08 12:48
Top News – Uragani ‘Isaias’/ Godet brigjet e Karolinës Veriore
04/08 12:37
Top News – Ish mbreti i Spanjës/ Në mërgim pas akuzave për korrupsion
04/08 12:33
Top News – Dyshimet e OBSH-së/ Nuk ka garanci për vaksinën
04/08 12:26
Top News – Ultimatum i Trump/ Për blerjen e TikTok nga Microsoft
04/08 12:23
Top News – Dyshimet e OBSH-së/ Nuk ka garanci për vaksinën
04/08 12:10
Top News – Itali, testet e antitrupave/ 2.5% e popullsisë ka kaluar covid-in
04/08 11:59
Top News – Rritja e rasteve/ Melburni kthehet në izolim
03/08 17:48
Top News – Pas incidentit tragjik/ Inaugurohet ura e re e Gjenovës
03/08 16:49
Top News – Covid-19 në kroçera/ Vetëm pak javë pas rihapjes
03/08 16:29
Top News – Sezoni turistik/ Spanjë, më i keqi në histori
03/08 16:29
Top News – Britani/ Test 90 minutësh, do të shpërndahet në shtëpitë e kujdesit
03/08 16:03
Top News – Puna nga shtëpia/ Deri në vitin 2021 ose përgjithnjë…
03/08 15:29