Top News/ Shullazi, informator nga qelia/ Njoftonte Arben Ndokën për lëvizjet e Durim Bamit
20/05/2024 15:51

16 persona të angazhuar për të vrarë Durim Bamin, për llogari të ish-deputetit të PS, Arben Ndoka, është skema e zbardhur nga bisedat në ‘SKY’. Financimin për të eleminuar Durim Bamin e mbulonte Ervis Martinaj i cili ka siguruar automjetet për ndjekjen dhe vëzhgimin e shtetasit. Ish-deputeti Arben Ndoka, kërkonte ekzekutimin e Durim BAmit pasi kishte dyshime të forta se kishte marrë pjesë në vrasjen e vëllait të deputetit, Aleksandër Ndoka në Lezhë më 9 dhjetor 2017. Për vrasjen e Bamit, në përgjime dalin emra të njohur të kokave të krimit, si Behar Bajri i cili duke shfrytëzuar njohjen me Durim Bamin, i i kishte propozuar ish deputetit Ndoka, që ta thërrasë në pritë ‘shënjestrën’, por që atentati iu kishte dështuar. SPAK ka ngritur akuzën e “Sigurimit të kushteve për të kryer vrasje” në formën e “Grupit të strukturuar kriminal” ndaj ish-deputetit të PS Arben Ndoka, dhëndrit të tij Arian Tuku, nipit të tij Samuel Ndoka, Ervis Martinaj, Astrit Avdyli, nipit të tij Aldo Avdyli, Jozi Kraja, Elvis Ndreca, Naim Stafuka, Emiljano Shullazi, Blerim Abazi, Gjin Ndoj, Marklen Haka. Astrit Avdyli, ka pasur rolin e siguruesit të personave që do të kryenin vrasjen e shtetasve Durim dhe Valter Bami, ndërsa Aldo Avdyli do realizonte vrasjen. Arben Mërkuri i cili ndërroi jetë në vitin 2022, ka pasur rolin e ekzekutorit të dy shtetasve.

Top News/ Qethen dhentë në Dukat…Barinjtë nxitojnë, shpëtojnë bagëtitë nga i nxehti
16/06 14:12
Top Channel/ Lëvizte i armatosur në mes të qytetit, arrestohet 45-vjeçari në Vlorë!
16/06 13:57
Top Channel/ Mesazhe në mbrojtje të familjes tradicionale gjatë ceremonisë së faljes në Durrës
16/06 13:55
Top Channel/ Besimtarët myslimanë falen në Fier, thirrje për vëmendje ndaj njerëzve në nevojë
16/06 13:23
Top Channel/ “Të respektojnë njëri-tjetrin duke lënë mënjanë meritë”, falja e Namazit në Bulqizë
16/06 13:23
Top Channel/ Namazi në sheshin e Flamurit në Vlorë, besimtarët falen për mirësi e shëndet
16/06 13:22
Top Channel/ Falja e Namazit në Korçë, qindra besimtarë mblidhen në xhaminë e qytetit
16/06 13:22
Top Channel/ Lushnjë, falja e Namazit nisi në orën 06:00 në sheshin qendror
16/06 13:21
Top Channel/ E moshuara mbetet e bllokuar në katin e 5-të në Fier, ndërhyjnë forcat zjarrfikëse
16/06 13:06
Top News/ Kurban Bajrami, uron politika/ ‘Ditë reflektimi për një shoqëri më të mirë dhe të drejtë’
16/06 12:35
Top Channel/Nga studentë në kamarierë/ Turizmit i duhen edhe 30 mijë punonjës shtesë në këtë sezon
16/06 12:27
Top Channel/ Pickime nga gjarpërinjtë/ Shtohen rastet mes turistëve. Problem edhe merimanga e zezë
16/06 12:26
Top Channel/ Turistët e Vjosës/ Rrjedha e lumit tërheq shumë të huaj që duan ta lundrojnë lumin
16/06 12:23
Top Channel/ Italianët kuqezi/ Durrës, ishin tifozë të Shqipërisë në përballjen me ekipin e vendit
16/06 12:19
Top Channel/ “Bota në krizë vlerash”, myftiu i Shkodrës mesazh për familjen
16/06 11:56
Top Channel/ Myslimanët dibranë falen në stadiumin e Peshkopisë
16/06 11:55
Top Channel/ Elbasan, qindra besimtarë myslimanë falin Namazin në qendër të qytetit
16/06 11:55
Top Channel/ Kurban Bajrami! Besimtarët në sheshet e qyteteve dëgjojnë mesazhet e klerikëve
16/06 11:52
Top News/ Besimtarët myslimanë falin namazin/ Kurban Bajrami, mesazhe për paqe dhe begati
16/06 11:34
Top News/ Festa e Kurban Bajramit/ Besimtarët falin Namazin në sheshet kryesore të qyteteve
16/06 09:48