Top News- Shqiptari ‘ngre në këmbë’ karabinierët/ Plagosi me pistoletë 3 persona dhe u arratis
30/06/2022 22:56

Policia italiane është vënë nën alarma dhe po kërkon një shqiptar I cili plagosi 3 persona në zonën e Bibiones. 55-vjeçari ka shtënë me pistoletë në drejtim të tyre dhe është larguar me shpejtësi. Ngjarja është regjistruar më 27 qershor në një resort në bregdet fllimisht, më pas duke u zhvendosur në parkingun e një pallati mes via Andromeda dhe via della Vega. Autoritetet bëjnë me dije se të plagosurit janë dy shqiptarë dhe një Italian. Njëri prej shqiptarëve, I moshës 30 vjeç ka marrë një plumb në kokë dhe ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore. Po ashtu dhe dy të tjerët e plagosur, janë nën kujdesin e mjekëve. Sipas informacioneve personat në fjaklë janë konfliktuar me njëri-tjetrin, ndërsa dyshohet se janë përplasur edhe më parë. 55-vjeçari tashmë I shpallur në kërkim edhe muajin e shkuar kanosi me thikë njërin nga të plagosurit, por mundi ti ikë policisë.

Top News – Anija e parë me grurë nga Ukraina/ Mbërrin në portin e Durrësit, sasia 6 mijë tonë
08/08 16:22
Top Channel/ Çmimet mbeten të larta! Në Shqipëri nuk reflektohet ulja e tregjeve botërore
08/08 15:43
Top Channel/ Ekspeditë në Antigone! Arkeologu italian: Gjetjet të ekspozohen për publikun
08/08 15:31
Top Channel/ Zjarret, 26 vatra! Terreni i vështirë pengon fikjen
08/08 15:15
Top News – Ndryshe në opozitë, ndryshe në Qeveri!/ Rama, dy qëndrime për vrasjet nga garda e policia
08/08 15:14
Top Channel/Hetimet për tragjedinë e Himarës! Bashkitë bregdetare probleme me korridoret e lundrimit
08/08 15:11
Top News-Urdhër i prerë nga Këshilli i Europës!/Shqipëria, e detyruar për akses në dokumente zyrtare
08/08 15:07
Top Channel/Situatë e vështirë në fshatrat e Shkodrës, zjarrfikësit dhe ushtria bllokohen nga flakët
08/08 14:55
Top News – Berisha paralajmëron revoltë!/ Publikon programin e emergjencës me disa kërkesa
08/08 14:55
Top News – Rimbursimi i fermerëve për grurin/ Braçe: procesi burokratik, por duhet të aplikoni!
08/08 14:42
Top Channel/ Në operacion u përfshinë 250 forca policore, si u kap gati një ton mariuanë në det
08/08 14:04
Top Channel/ “Syri” kap gomomen në Jon/ Në operacion 250 efektivë, arrestohen 3 shqiptarë
08/08 14:03
Top Channel/Mbetet problematik trafiku në Lezhë, ardhja e emigrantëve krijon radhë të gjata makinash
08/08 12:50
Top Channel/ Vijon vatra e zjarrit në Librazhd, zjarrfikësit dhe banorët në “luftë” me flakët
08/08 12:45
Top Channel/ Ushqimi i shëndetshëm. Vaktet, me masë dhe ushqime që treten shpejt
08/08 12:22
Top News- 5 të plagosur nga parakalimi i gabuar!/Aksident në aksin Lezhë-Shkodër, bllokohet trafiku
08/08 12:21
Top Channel/ Emigrantët zgjedhin Talen, por turistët kërkojnë të përmirësohet infrastruktura
08/08 12:16
Top Channel/ Protestë në Durrës. Pronarët e mjeteve të ujit, kundër bllokimit
08/08 12:06
Top Channel/ Zjarri në Mirditë, banorët e fshatit Bukmir u larguan nga shtëpitë
08/08 12:03
Top Channel/Aksident në aksin Lezhë-Shkodër/ Në gjende të rëndë tre persona, transportohen në spital
08/08 11:24