Top News-‘Shqipëria, të presë shekullin tjetër!’/Rama shpërthen ndaj Europës-Jeni për të ardhur keq!
23/06/2022 17:58

Zhgënjimi dhe zemërimi i kryeminsitrit Edi Rama me liderët europianë u kthye në kryefjalën e samitit mes Ballkanit dhe Bashkimit Europian në Bruksel të enjten. Se negociatat me Shqipërinë nuk do të hapeshin për të katërtin vit radhazi u bë e qartë që nga fotoja familiare e liderëve të unionit dhe rajonit, kur Rama shihej duke i nervozuar duke i kërkuar llogari presidentit Emmanuel Macron dhe presidentit të KE, Charles Mishel. Megjithatë, në konferencën e përbashkët me kryeministrin maqedonas Dimitar Kovaceksi dhe presidentin serb Aleksandër Vucic, Kryeministri Rama la prapa kuintave gjuhën burokratike dhe iu drejtua lidervë të BE me një ultimatum të qartë se po e humbsnin Ballkanin. Më këto ritme, Shqipëria mund të hyjë në BE, shekullin tjetër, thotë Rama, duke thënë se vinte keq që as lufta nuk e përshpejtoi hapjen e negocitave me Shkupin dhe Tiranën. Kryeministri Edi Rama jo vetëmn e ka quajtur Bashkimin Evropian te paaftë per te çliruar “dy pengje nga Bullgaria”, por shkoi më tej duke thënë se problemi në thelb nuk ishte vetëm Sofja por edhe vetë vizioni i zgjerimit në BE.

Top News- Manipuluan rezultatin e zgjedhjeve/ 6 të arrestuar pas denoncimit të bërë nga KQZ
29/06 21:09
Top News- Aksidentoi të miturin, në kërkim polici/ Pogradec, gënjeu hetuesit dhe iku nga vendngjarja
29/06 21:05
Top News- Çfarë i tha Biden për Shqipërinë!/Rama zbulon kërkesën që u bëri vendeve të NATO
29/06 20:58
Top News- Trafikanti shqiptar u spiunua nga fqinjët/ Kishte kthyer shtëpinë në laborator droge
29/06 20:54
Top News – Makina del nga rruga në Vlorë, plagoset një person
29/06 20:18
Top Channel/ Aksident në autostradën Vlorë-Fier! Plagoset një person, transportohet në spital
29/06 19:55
Top News- Dy viktima në 24 orë në vend/ Një i mbytur në Durrës, gjendet trup i pajetë në Fier
29/06 19:54
Top Channel/ Nëna padit djemtë për pronën! Pezullohen 7 zyrtarë të Kadastrës
29/06 19:39
Top Channel/ Shtypi familjen, gjykata i heq prangat. Aksidentoi në semafor çiftin bashkë me foshnjen
29/06 19:34
Top News- A ka të drejtë Rama t’i kërkojë llogari BE/ Kush e ka fajin për shtyrjen e negociatave!
29/06 18:42
Top News- Gjendet i pajetë një person poshtë urës në Fier
29/06 18:07
Top Channel/ Gjendet pa jetë 67-vjeçari në Fier! Pamje nga momenti i marrjes së trupit
29/06 18:00
Top Channel/ Aksidenti i çekëve në Malësi të Madhe, makina përfundoi në greminë
29/06 17:39
Top News – Turistët çekë ‘të mallkuar’ në Shqipëri, aksidentohen në Kelmend
29/06 17:23
Top Channel/ Makina e turistëve çek përfundon në humnerë, pasi doli nga rruga në Tamarë
29/06 17:09
Top News- Dështon seanca e pajtimit Vokshi-Kushi/ Deputetja demokrate shton akuzat ndaj ministres
29/06 16:32
Top Channel/ Shtohen infektimet/ Në spital 20 të sëmurë, pjesa më e madhe të painfektuar ndonjëherë
29/06 15:10
Top Channel/ Në 6 muaj 658 persona në kërkim, u arrestuan 968 persona. 125 në kërkim ndërkombëtar
29/06 15:07
Top News – Një thikë me dy presa …!/PS dhe PD, si ndryshuan kurs për amnistinë fiskale
29/06 14:55
Top News – Kthehet ‘makthi’ i Notre Damit / Sërish zjarr në Paris, 12 persona të lënduar
29/06 14:44