Top News – Shqipëria në listën e kuqe gjermane/ Maqedonia, 15 viktima në një ditë, do mbyllë kufijtë
02/07/2020 19:42

Maqedonia e Veriut regjistroi së fundi 15 viktima nga koronavirusi, shifra më e lartë kjo e vdekjeve brenda një dite që nga fillimi i pandemisë në muajin mars. Në këtë mënyrë, numri total I jetëve të humbura nga Covid 19 në vendin fqinj, shkon në 321. Në këtë situatë të rënduar, Shkupi po mendon të mbyllë sërish kufijtë me Kosovën dhe Serbinë. Vendimi nuk është marrë ende nga komisioni për sëmundjet infektive, por, zyrtarë të ministrisë së shëndetësisë, thonë se mundësia për mbylljen e vendkalimeve kufitare me të dyja këto shtete, është reale. Serbia, e cila ishte në mesin e 15 vendeve, për të cilat BE-ja vendosi t`I hapë kufijtë e saj, raportoi 359 infektime të reja dhe 6 vdekje brenda ditës. Vendi dukej sikur po I afrohej fundit të pandemisë, me ulje të rasteve në fillim të qershorit.

Mali i zi, shqiptarë janë të ndarë/ Do shkojnë në zgjedhje me dy lista kandidatësh
01/08 19:45
Top News – Situata nga Covid/ Maqedoni e Veriut, 7 viktima
01/08 19:32
Top News – Rriten rastet me Covid/ Greqi, shumë infektime në dy dasma
31/07 21:40
Emigrantët në rradhë për pashaportat/ Sërish kaos para ambasadës shqiptare në Athinë
31/07 13:00
Top News – Dialogu Kosovë-Serbi/ Sot takohen ekspertët në Bruksel
30/07 12:12
Top News – Zëdhënësi BE/ S`ka ultimatum për Beogradin!
29/07 20:46
Zbutet tensioni greko-turk
29/07 14:51
Top News – Tensione në Ballkan/ Serbia kërkon avionë ushtarakë
27/07 20:25
Top News – Pas Luginës së Preshevës, bashkojnë forcat për zgjedhje edhe shqiptarët e Malit të Zi!
26/07 15:50
Top News – Vuçiç për njohjet/ Do vazhdojmë fushatën nëse Kosova…
26/07 15:12
Top News – Punonjësit sezonale/ Greqia shtyn lejet deri në 31 dhjetor
26/07 12:16
Top News – Maqedonia e veriut/ 9 viktima të reja nga koronavirusi
25/07 18:42
Top News – Maqedonia e veriut/ Çertifikohet rezultati i zgjedhjeve
25/07 18:37
Talat Xhaferi në infektiv/ S’dihet nëse Kryeparlamentari i Maqedonisë së Veriut është me Covid-19
25/07 12:18
Ditë zie në Greqi për Shën Sofinë/ Kumbim kambanash kur nisi falja e besimtarëve myslimanë
25/07 12:15
Tensionet Greqi-Turqi/ Mitsotakis takohet me Tsipras, reagon edhe Macron
24/07 04:15
Bild: Merkel ndaloi luftën/ Tensionet Turqi-Greqi, Mitsotakis bisedon me Putin për krizën
23/07 13:10
Top News – Dialogu, Vuçiç: Amerikanët nuk janë “dorëzuar”
23/07 12:13
Top News – Rëndohet sërish bilanci/ Maqedoni, 10 viktima nga covid
22/07 18:04
Top News – Mali i Zi sërish shpall epideminë e koronavirusit
22/07 10:41