Top News – Shpërthimi më i madh që nga Vuhani / Kthehet frikshëm covidi në Kinë, testohet një qytet
30/07/2021 22:57

Kina po përballet me rritjen më të madhe të numrit të infektimeve me koronavirus që nga shpërthimi fillestar në Vuhan, me një qytet të tërë me 9.2 milionë banorë që është urdhëruar të testohet në mesin e një rritjeje të rasteve për shkak të variantit Delta. Vendi që ka ndjekur një politikë agresive të tolerancës zero ndaj kovidit përmes izolimeve të ashpra, ka raportuar 206 raste të reja që nga një shpërthim në qytetin e Nanjingut më 20 korrik.

Top News – Zemërim kundër izolimit/ Ndizet protesta në Melburn, përleshje e arrestime
18/09 16:35
Top News – Notre Dami tani i sigurt/ Gati për të filluar rindërtimin
18/09 16:34
Top Channel/ 11 kocka të thyera, mushkëri e shpuar- aksident me biçikletë, miliarderi lëndime horror
18/09 16:28
Top News – Tjetër skandal në Greqi/ Certifikatat e vaksinimit shiten në internet
18/09 15:31
Top News – Policia bullgare e dhunshme… / Del videoja që tregon brutalitetin e saj
18/09 15:04
Top Channel/Zhduket 22 vjecarja, i fejuari refuzon të flasë- rasti që ngriti në këmbë Floridën!
18/09 14:27
Top News- Talebanët përjashtojnë vajzat nga shkolla/ Afganistani kthehet 2 dekada pas
18/09 14:12
Top Channel/ Talebanët u ndalojnë vajzave gjimnazin: në klasa, vetëm djem!
18/09 14:05
Top Channel/ Itali, serbi vret vajzën në ditëlindjen e saj dhe pastaj veten!
18/09 14:05
Top Channel/ Pemët më të mëdha në botë vishen me fletë alumini, rrezikojnë zhdukjen nga zjarret
18/09 14:04
Top Channel/ Kokteji i antitrupave të Trump, nis të përdoret në spitalet britanike
18/09 13:39
Top Channel/ Çfarë do t`i ndodhë jetës në Tokë- vrima e ozonit tani, më e madhe se Antarktida!
18/09 13:39
Top News / Të mbrojmë gratë dhe fëmijët/ OKB edhe gjashtë muaj në Afganistan
18/09 13:30
Top News – E tërbuar me SHBA-në e Australinë / Franca thërret ambasadorët për konsultime
18/09 13:01
Top News – Dritë jeshile dozës së tretë / SHBA, rekomandohet për të moshuarit
18/09 13:01
Top News – Talebanë me kallashnikovë / Mes familjeve e fëmijëve në kopshtin zoologjik
18/09 12:56
Top News – Partia i pret si heronj / Astronautët në Pekin pas 90 ditësh qëndrim në hapësirë
18/09 12:56
Top News – Gaz lotsjellës për protestuesit / Australi, zemërim kundër izolimit, 200 arrestime
18/09 12:55
Top News – Dita e dytë në votime… / Rusi, zgjedhje pas raprezaljes mbi opozitën
18/09 12:54
Top News – Eksperiencë nga jashtë kësaj bote… / Ekuipazhi civil i SpaceX informon për udhëtimin
18/09 12:53