Top News-Shpërthim i fuqishëm në kryeqytet/Tronditet Athina, raportohet për të lënduar
26/01/2022 10:20

Athina është tronditur mëngjesin e kësaj të mërkuë nga një shpërthim I fuqishëm I cili është regjistruar pranë qendrës, vetëm pak para orës 7 të mëngjesit pranë Shtyllave të Zeusit Olimpik, në fillim të bulevardit Syggrou. Lajmi u bë me dije nga mediat greke në orët e para të mëngjesit, ndërsa nuk thuhet asgjë lidhur me shkakun që ka ndodhur ky shpërthim. Bëhet me dije se si pasojë e shpërthimit të fuqishëm, deri më tani zyrtarisht raportohet për një person të lënduar, por banorët e zonës thonë se ka të tjerë të cilët janë lënduar nga shpërthimi. Vec kësaj, mediat greke raporotjnë edhe për dëme materiale në disa nga banesat private dhe pallatet pranë zonës, ndërsa dëme ka patur edhe në shumë objekte në një distancë të largët, ku janë thyer xhamat dhe janë shembur fasadat e ndërtesave. Në vendin e ngjarjes kanë shkuar menjherë 18 zjarrëfikës me 6 automjete dhe një mjet special me shkallë. Nuk dihet se si ka ndodhur shpërthimi, i cili u pasua nga një zjarr, i madh i përhapur me pas edhe në një pallat aty pranë.

Top News-Kokainë në paketat me cigare në Itali/8 të arrestuar, mes grupit kriminal dhe një italian
26/05 21:56
Top News- Greqia ka frikë, dërgon letër në OKB/‘Turqia na ka kërcënuar me luftë për ishujt Egje’
26/05 21:52
Top News- Serbët kërkojnë shpërbërjen e Bosnjës/Britania paralajmëron për kthim në ‘kohë të errëta’
26/05 17:49
Top News – Përballja për kufirin detar në Hagë/Asi nën mëngë i Greqisë, a është gati Shqipëria
26/05 14:42
Top News – NATO me sytë nga Ballkani / Pas luftës në Ukrainë, shqetësim për paqen në rajon
26/05 12:49
Top News – Nga shkëndijat deri te miqësia… / Kur Vuçiç mbronte Ramën nga kritikat e Kurtit…
26/05 12:08
Top News – Gjermania do qëndrojë në Kosovë / Vazhdon misionin ushtarak në kuadër të KFOR-it
26/05 11:33
Top Channel/Vucic, ftesë Abazovicit:”Bashkohuni me “Ballkanin e Hapur”!
25/05 22:18
Top News – Vuçiç fton Abazoviç në ‘Open Balkan’ / Takohen në Davos: Të gatshëm për bashkëpunim
25/05 13:22
Top News – Kurti dhe Vuçiç, përballje në Davos / Në të njëjtin panel në Forumin Ekonomik Botëror
25/05 12:44
Top News- Serbia merr ‘bekimin’ e SHBA/Deklarata e ambasadorit Christofer Hill në Beograd
23/05 17:28
Top News-Zbardhet vrasja me eksploziv e shqiptarit/Aleks Rrapo u ekzekutua 8 vite më parë në Greqi
23/05 12:59
Top News – Pensionet e shqiptarëve në Greqi / Rifillojnë bisedimet, krijohet komisioni teknik
23/05 12:26
Top News- Një autostradë mes për mes Malit të Zi/Projekti që mund të çojë në falimentimin e vendit
22/05 14:50
Top News- Lija e majmunit, në kufi me Shqipërinë/Rasti i parë në Greqi, turisti dërgohet në urgjencë
22/05 13:14
Top News- SHBA mesazh të prerë Serbisë/‘Mos bëni krahasime mes Ukrainës dhe Kosovës!’
22/05 13:09
Top News- Kush do t’i marrë 100 avionët F-35! / Greqia dhe Turqia në garë për të sunduar rajonin
21/05 19:36
Top News-Greqia nuk harron, Meta jashtë axhendës/Ministri Dendias në Tiranë për një mision Ballkanik
21/05 17:42
Top News-9 vjet të tjera burg për Gruevskin / Shembi për hakmarrje godinën e një biznesmeni
20/05 18:34
Top News- Gjermania e do Kosovën në NATO/Si po punon Berlini për anëtarësimin e vendit fqinj
20/05 17:58