Top News – Shifrat e koronavirusit/ Itali, tendenca mbetet inkurajuese
29/05/2020 21:08

Është regjistruar në itali një rënie e lehtë e rasteve të reja të koronavirusit. Të premten, zyrtarët raportuan 516 infektime të reja ndërkohë që një ditë më parë ishin regjistruar 539. Në total, rastet e koronavirusit në itali shkojnë këhstu në 232,248, përfshirë ata që janë aktualisht pozitivë, viktimat dhe të shëruarit. Mbrojtja civile italiane sidoqoftë nënvizon se tani ka pesë rajone në vend me zero infeksione; abruzzo, umbria, valle d’aosta, kalabria dhe bazilikata, përvëc provincës së Bolzanos. Në rritje të lehtë është shifra e viktimave. 87 janë viktimat e raportuara për 24 orët e shkuara ndërkohë që një ditë më parë shifra ishte 70. Numri i të shëruarve ndërkohë ka shkuar në rreth 153 mijë me 2240 të shëruar të tjerë në 24 orët e kaluara. Edhe pacientët në terapi intensive vijnë në rënie, gjithsej 575 ose 14 më pak se një ditë më parë. Sipas zyrtarëve, tendenca vazhdon të mbetet inkurajuese në një kohë kur masat e izolimit janë zbutur ndjeshëm dhe vazhdon hapja e aktiviteteve të tjera tregtare.

Top News – Brenda laboratorit/ Në qendrën e teorive konspirative
09/07 19:12
Top News – Hapen parqet e argëtimit/ Japoni, ja rregulli i çuditshëm
09/07 18:38
Top News – U prek nga koronavirusi/ Bolsonaro reklamon hidroksiklorinën
09/07 18:13
Top News – Një panel i pavarur/ OBSH, heton menaxhimin e pandemisë
09/07 17:53
Top News – Shirat e rrëmbyeshme/ Shkatërrohet autostrada në Japoni – Pa koment
09/07 16:54
Top News – Në pritje të viktimave/ Afrikë e Jugut, përgatiten varret
09/07 16:52
Top News – Vizatim gjigand në plazh/ Promovon distancimin social
09/07 16:49
Top News – Shembet vinçi/ Londër, viktima e të lënduar – Pa koment
09/07 16:24
Top News – Me energji diellore/ Nga Helsinki në Tallin me barkë- Pa koment
09/07 16:24
Top News – Rivalitet mbretëror/ ‘Miniprincipata’ në mes të Italisë
09/07 16:17
Top News – Robotet Cheerleader/ Japoni, atmosferë në Baseball – Pa koment
09/07 15:28
Top News – Banorët e Melburnit/ Dita e parë në izolimin e dytë
09/07 15:22
Top News – Përmbytjet në Japoni/ Mijëra të bllokuar, shumë viktima
09/07 15:20
Top News – Elefantë binjake/ Rojtarët i pikasin në Sri Lanka
09/07 15:18
Top News – Lugina e luleve/ Umbria, spektakël pa spektatore
09/07 15:12
Top News – Paralajmërimi i Oxfam/ Uria më shumë viktima se virusi
09/07 13:22
Top News – Harvardi padit Trump/ Kundër masës për studentët e huaj
09/07 13:21
Top News – Digjet në Slloveni/ Skulptura e Melania Trump
09/07 13:21
Top News – Mbi 12 milionë të infektuar nga koronavirusi në botë
09/07 12:53
Top News – Koronavirusi në Evropë/ Maska dhe frikë nga vala e dytë
09/07 12:05