Top News – Sherri me thika për dozat e drogës/Itali, tre shqiptarë arrestohen nga policia
26/01/2022 14:55

Karabinierët e Alesandrisë në Itali, kanë vënë në pranga tre shqiptarë të moshës nga 19 deri në 29 vjeç, pasi akuzohen se kanë tentuar të vrasin me thikë një bashkëkombasin e tyre. Ngjarja ka ndodhur në 12 nëntor të vitit të kaluar, në lagjen Cristo të Alessandrisë. Viktima, një 40-vjeçar shqiptar, i cili prej disa kohësh jetonte në Itali, u godit disa herë me thikë dhe u transportua me urgjencë drejt spitalit, ku shpëtoi falë një ndërhyrjeje kirurgjikale.

Top News – Alarmi për linë e majmunëve / Ekspertët paralajmërojnë rekomandime për izolim
24/05 12:07
Top Channel/ Erdogan: Mitsotakis për mua nuk ekziston! Reagon Athina
24/05 12:02
Top News – Greqi-Turqi sherr për F-16 / Erdogan: Mitsotakis nuk ekziston më për mua!
24/05 11:59
Top Channel/Kievit i nisen armët më të avancuara, Kissinger: Ukraina të lëshojë dicka për paqen!
24/05 11:57
Top News – Të gjithë kundër Putinit! / Zelenski në ‘Davos’: Bota të ndëshkojë Rusinë
24/05 11:55
Top Channel/Biden përshëndet kryeministrin Albanese: Një rrugëtim i jashtëzakonshëm!
24/05 11:54
Top News – Rritet numri i ekzekutimeve në botë / Irani mban rekordin, nuk ka shifra për Kinën
24/05 11:53
Top News – Pushtimi i Ukrainës, çështje globale! / Biden në Japoni: Të ruajmë rendin ndërkombëtar
24/05 11:51
Top Channel/ ‘Mitsotakis nuk ekziston për mua’. Erdogan ‘ shpërthen’ ndaj kryeministrit grek
23/05 23:05
Top News- Pse Austria dhe Zvicra janë neutral/A mund të hyjnë në NATO pas luftës në Ukrainë!
23/05 21:31
Top News- Bjellorusia po përgatitet për luftë! / Ukraina në alarm, Minsku shton trupat në kufi
23/05 20:54
Top News- Putin donte të gjunjëzonte Bullgarinë!/Sofja hedh poshtë shantazhin me gazin rus
23/05 20:50
Top News- Lojëra amerikane në lagjen kineze / Biden mbledh aleatët në Azi për të sfiduar Pekinin
23/05 20:48
Top Channel/ Lija, shtohen rastet! Por OBSH gjykon që rreziku është ende shumë i ulët
23/05 19:42
Top Channel/ Zelensky në DAVOS: Armë dhe sanksione, vetëm kështu e ndalim Rusinë
23/05 19:29
Top Channel/ Dorëhiqet diplomati i lartë rus: Më vjen turp për vendin tim
23/05 18:43
Top News- Scholz dhe Macron për negociatat / Kancelari, tur në Shqipëri, Kosovë dhe Serbi
23/05 18:20
Top News- Greqia kthen 5 anije me refugjatë/Qindra emigrantë mbeten në det të hapur
23/05 18:11
Top News- Polonia, komplot për ndarjen e Ukrainës / Akuzat e Lukashenko-NATO do të shpërbëjë vendin!
23/05 17:59
Top News- Trupa speciale për diplomatët e SHBA/Moska e cilëson provokim, por Biden ende pa vendim
23/05 16:51