Top News- Serbët kërkojnë shpërbërjen e Bosnjës/Britania paralajmëron për kthim në ‘kohë të errëta’
26/05/2022 17:49

Lideri serb i Bosnjës Milorad Dodik kërkoi sërish të enjten shpërbërjen qBosnjë Hercegovinës ndërkohë që rajoni ndodhet nën ethet e luftës në Ukrainës. Kreu i Republikës Serbe të Bonjës, bëri thirrje për një "shpërbërje paqësore" të vendit, duke thënë se Bosnja me tre entitete nuk kishte të ardhme. Lideri serb cili është sanksionuar në mënyrë të përsëritur nga qeveria amerikane për minimin e përpjekjeve për paqen dhe sundimin e ligjit, është një mbështetës i flaktë i presidentit Vladimir Putin dhe ka refuzuar të miratojë vendosjen e sanksioneve ndaj Rusisë

Top News- Rama mesazh Greqisë për ‘detin’/‘Sa më shpejt marrëveshja për të shkuar në Hagë!’
04/07 22:00
Top News- Pakti me Bullgarinë përçan maqedonasit/Protesta ndaj propozimit të Macron, shqiptarët pro!
04/07 18:07
Top News – Kurti-Vuçiç takohen këtë muaj / Osmani në Slloveni: Dialogu me Serbinë, vazhdon
04/07 15:14
Top News – Udhëtimi i fundit i 15-vjeçares shqiptare/ Aksident tragjik me 2 viktima e 4 të plagosur
04/07 14:38
Top News – 3 shqiptarët e vrarë në Athinë/ Policia greke në kërkim të ‘kokave” të bandave
04/07 10:27
Top Channel/ Vriten tre shqiptarë në Greqi! Vrasësi plagos policët, më pas qëllohet për vdekje
03/07 19:37
Top News – Kush ishte ‘koka’ e masakrës së Athinës!/Çmontimi i bandës dhe shënjestrimi i spiunit
03/07 14:51
Top News – Greqi-Turqi, tensione prej dekadash / Vendasit duan turizmin në vend të konfrontimit
03/07 14:22
Top News-Terror në Athinë, bandat shkrepin armët/Si në filma,masakër me 3 të vrarë në mes të qytetit
03/07 12:21
Top Channel/ Momenti i vrasjes së shqiptarit, i shtrirë në mes të rrugës, qytetarët të alarmuar
03/07 12:20
Top Channel/ Vriten tre shqiptarë në Greqi/Vrasësi plagos edhe policët, një fund qëllohet për vdekje
03/07 11:30
Top Channel/ Masakër në Athinë/ Përplasje mes bandave,vriten tre persona, zbardhen detajet
03/07 10:07
Top News- Propozimi francez për Maqedoninë/ Osmani zbulon detaje, qeveri-opozitë me 2 qëndrime
02/07 19:51
Top Channel/”Serbët kundër serbëve”: “Alarm” në veri të Kosovës- anullohen pushimet për…
02/07 12:09
Top News- Maqedonasit gati për protestë!/Kundër propozimit francez për negociatat!
01/07 21:20
Top News – Rusia, 24 orë kohë vendit ballkanik/‘Tërhiquni ose ndërpresim marrëdhëniet diplomatike!’
01/07 15:55
Top Channel/ Rrezik për trazira në Malin e Zi, Gjukanovic, thirrje për qetësi!
01/07 15:28
Top News – Abazoviç, marrëveshje me Kishën serbe…! / Ndërhyn Gjukanoviç, bën thirrje për qetësi
01/07 14:11
Top News – Ballkani perëndimor po ‘mbytet’ / Cilësia e ajrit shqetësuese, ndotja në nivel të lartë
01/07 12:55
Top News – Sofje-Shkup, zgjidhet kriza / Kompromis me shumë të panjohura, ‘po’ planit francez
01/07 12:44