Top News – Rusia në krah të serbëve / Paralajmëron Kosovën: Po provokon konfrontim të hapur
14/10/2021 15:54

Ashtu sic ndodh tradicionalisht, Rusia edhe një herë është renditur në krah të sebëve të kosovës. Zëdhënësja e ministrisë së jashtme Ruse Maria Zakharova ka lëshuar një deklaratë në lidhje me tensionet e regjistruara një ditë më parë në veriun e kosovës. Edhe pse ishin banorët serbë të Mitrovicës së Veriut dhe Zvecanit ata që sulmuan policinë e kosovës gjatë aksionit kundër kontrabandës, për moskën, panorama ishte e ndryshme.

Top News – Vrasja e trefishtë në Deçan / Policia, hetim në disa pista, ende nuk ka një motiv
27/11 17:58
Top News-I mbijetuan aksidentit tragjik në Bullgari/Dy pacientë kthehen në Shkup, të tjerët në vijim
27/11 16:48
Top News-FRONTEX në trafikun e drogës / Shqiptari kapet në Greqi, arrestohet nga policia
27/11 14:05
Top Channel/”Njëri plumb i doli, por tjetri…” : I plagosuri zgjohet- kërkon shokët!
27/11 13:56
Top Channel/Vijnë të mbijetuarit nga Sofja: I duhen psikiatër! Besa Trans në “darën” e drejtësisë!
27/11 13:54
Top News – Serbia refuzon kërkesën e 4 ministrave të Kosovës/ Do vizitonin Luginen Preshevës
27/11 13:23
Top News-Zoran Zaev nuk është më kryetar! / LSDM pranon dorëheqjen, partia shkon në zgjedhje
27/11 13:18
Top News-Tre të vrarë me armë në Kosovë/Dy nxënës dhe shoferi i autobusit të shkollës
26/11 21:15
Top News- A ka shpresë për negociatat /SHBA dhe BE po i bëjnë presion të fortë Bullgarisë
26/11 18:21
Top News- Kryeministër shqiptar në Mal të Zi/Kë propozojë partitë shqiptare në krye të vendit
26/11 13:13
Top News- Hiqet kufiri Kosovë – Shqipëri /Pa doganierë, do të ketë vetëm kamera
26/11 13:03
Top News- Italia mbyl kufijtë/Alarm nga varianti i ri i Covid 19
26/11 12:38
Top News – Gaz të lirë e mbështetje për Kosovën / Putin bujar me Vuçiç, aleanca e hershme vazhdon
26/11 12:17
Top News-Zbulohet misteri i të mbijetuarit../Emri i arabit në listë, nuk kishte lidhje me tragjedinë
26/11 11:39
Top News-Presidenti Vuçiç jep alarmin/Çfarë po ndodh me popullsinë e Serbisë
25/11 16:59
Top News – Negociatat, kërkesa e Bullgarisë/ ‘Shqipëria të ndahet nga Maqedonia e Veriut’
25/11 16:16
Top News – ‘SOS’ tjetër për Bosnjen / Schmidt: I gjithë rajoni po shkon drejt krizës
25/11 14:36
Top News – Shqiptarët në burgjet greke/ Janë dënuar pa avokat dhe pa përkthyes
25/11 14:34
Top News – Gabimi njerëzor, pista kryesore / Aksidenti tragjik, prokurorët bullgarë japin detaje
25/11 13:48
Top News – Hakmarrje, apo çmenduri e çastit!/ U arratis nga spitali dhe vrau djalin shqiptar
25/11 12:51