Top News – Rusia kërcënon edhe një tjetër shtet /Vladimir Putin nis luftanijet në brigjet e Irlandës
24/01/2022 12:37

Vladimir Putin ka shkaktuar panik të mëtejshëm për një Luftë të Tretë të mundshme Botërore, teksa duket se do të dërgojë anije ushtarake në brigjet jugperëndimore të Irlandës. Shqetësimet për një stërvitje detare vijnë mes tensioneve në kufirin ukrainas, ndërsa udhëheqësi rus vazhdon të tregojë fuqinë e kombit të tij. Megjithëse ujërat nëpër të cilat do të udhëtojë ushtria e tij janë ndërkombëtare, është një hapësirë ajrore dhe zonë ekonomike e kontrolluar nga Irlanda. Një politikan i shqetësuar irlandez e përshkroi këtë ngjarje si "thellësisht shqetësuese" dhe Ministri i Punëve të Jashtme Simon Coveney ka folur me autoritetet ruse mbi stërvitjet e planifikuara të artilerisë detare.

Top Channel/Një “shqiptar” kryeministër në Australi? Albanese kryeson në zgjedhet parlamentare!
21/05 15:25
Top Channel/Do hynte ne listën e zezë, Shroder largohet nga bordi i kompanisë ruse të naftës!
21/05 15:08
Top News – Rusia shpall fitoren në Azovstal / …tani trupat e Putinit, ofensivë në Luhansk
21/05 14:17
Top News – Ta ‘vëmë nën fre’ Kim Jong un-in / SHBA dhe Koreja e Jugut kërkojnë masa frenuese
21/05 14:08
Top News – Rusia hakmerret me Finlandën / Ndalon eksportet e gazit, nuk pagoi me rubla
21/05 14:06
Top News – Frikë nga lia e majmunëve / OBSH paralajmëron shtim të rasteve gjatë verës
21/05 14:04
Top Channel/Rusia fillon ndaj Finlandës luftën e gazit: Moska i mbyll rubinetat!
21/05 14:03
Top News – Schroeder largohet nga Rosneft / Ish kancelari gjerman dorëzohet përballë presionit
21/05 14:00
Top News – Truprojat e Biden të dehur! / ’Sherr’ para hotelit në Korenë e Jugut
21/05 13:58
Top Channel/Putini ka vdekur? Kujdes kur TV rus të transmetojë “Liqenin e Mjelmave”!
21/05 13:54
Top News – Përse përplasen autobusët nga Kosova! / Ekspertët tregojnë shkaqet: Nuk respektohet kodi
21/05 12:54
Top News – Tornado të fuqishme në Gjermani/ Lanë pas shkatërrim, 43 persona të lënduar
21/05 12:53
Top News – Finlanda dhe Suedia në NATO / Ndikim edhe në Ballkanin Perëndimor
21/05 12:36
Top Channel/ OBSH jep alarmin: Lija e majmunit, “shpërthen” në muajt e verës!
21/05 12:12
Top Channel/”Azovstali është i yni”, Rusia shpall fitoren- komandanti largohet me autoblindë!
21/05 12:05
Top Channel/Temperatura në Spanjë 42 gradë: Përvëlim në mes të majit, ekspertët ngrenë supet!
21/05 11:58
Top Channel/Britania: “Të armatosim Moldavinë”, “të betonojmë” përpara Rusisë!
21/05 11:46
Top Channel/Finlanda e Suedia në NATO, fuziqohet Ballkani: Misione në Kosovë!
21/05 11:45
Top Channel/ Bletë-rritësit në Tunizi përdorin sistemin elektronik paralajmërimi
20/05 22:41
Top Channel/ Shoigu: Rusia do shtojë bazat në perëndim si reagim ndaj zgjerimit të NATO-s
20/05 22:40