Top News – Rritja e kriptomonedhave…/ Coinbase debuton në bursa, vlen 100 miliardë dollarë
15/04/2021 12:02

Koinbejz (COINBASE), njw kompani qw menaxhon kwmbimin e kriptomonedhave ka debutuar nw bursa dhe ka arritur njw vlerw tregu prej 100 miliardw dollarwsh. E ky vlerwsim e katapulton atw para kompanive tw tjera tw njohura, si gjigandi i naftws, BP (Bi,Pi). Pak ditw mw parw, vetw Bitcoin theu rekordet duke arritur vlerwn e 63 mijw dollarwve. Kompania e kriptomonedhave, Coinbase, që menaxhon këmbimin e Bitcoin dhe monedhave të tjera digjitale, arriti një vlerë tregu prej rreth 100 miliardë dollarësh në daljen e saj në bursa. Aksionet e saj debutuan në Nasdaq me një vlerë prej 381 dollarësh por më vonë ranë në 330 dollarë. Vlerësimi fillestar e vendos Coinbase para shumë kompanive të njohura si gjigandi i naftës BP etj. Listimi u pa si hapi më i fundit drejt ngritjes së kriptomonedhave dhe pranimit më të gjerë të tyre mes investitorëve tradicionalë. Cmimi i një bitcoini u rrit më shumë se 300 për qind vitin e kaluar, dhe është ngritur akoma më tej në 2021, ndërsa kompani si Tesla, Mastercard dhe BlakcRock, bënë të ditura planet për të përfshirë monedhat dixhitale në bizneset e tyre.

Top News – Shqiptarët që do udhëtojnë në Itali/ Urdhri, nuk përfitojnë të gjithë të vaksinuarit
13/05 21:56
Top News – Britania, vendimi kundër Shqipërisë/ ‘Vend me rrezik të lartë për pastrim parash’
13/05 21:54
Top News – Negociatat që përçajnë fqinjët/ Ndërhyn Greqia, do ishte katastrofë në rajon
13/05 21:52
Top Channel/ Palestinezët kryejnë lutjet e Bajramit në xhaminë Al-Aqsa në Jeruzalem – Pa koment
13/05 20:39
Top Channel/ Mbreti i Arabisë Saudite dhe Princi i Kurorës kryejnë lutjet e Bajramit – Pa koment
13/05 20:39
Top Channel/ Izrael, përleshje mes banorëve në qytetin e përzier arabo-hebre, Lod – Pa koment
13/05 20:38
Top Channel/ Lutjet e ditës së Bajramit në qytetin e shenjtë të Mekës – Pa koment
13/05 20:37
Top Channel/ Policia shpërndan me forcë demonstruesit, në vijim të protestave anti-qeveritare në Kolumbi
13/05 20:37
Top Channel/ SHBA, mungesat e karburantit sjellin radhë të gjata për furnizim në Virginia
13/05 20:36
Top Channel/ Konflikti Izrael-Palestinë/ Qytetet nën shiun e bombardimeve nga të dyja palët
13/05 19:57
Top News – Një biletë për në ‘Askund’/ Kompania tundon australianët me spektakël nga avioni
13/05 18:43
Top News – ‘Bisha e Bosnjes’/ Radovan karaxhiç, në një burg në Britani
13/05 18:42
Top News – Vaksina anti covid/ Prekin ciklin menstrual, efekt anësor i padëmshëm
13/05 17:11
Top News – KFOR e UNMIK ikin nga Kosova/ Vuçiç paralajmëron-vendim i një prej fuqive të mëdha
13/05 17:10
Top News – Kina, Irani dhe Rusia/ Shkelësit më të mëdhenj të lirive fetare në botë
13/05 17:10
Top News – Izraeli përgatitet për luftë/ Dërgon trupa në kufi me gazën, mobilizon rezervistët
13/05 15:38
Top News – Përplasen avionët në ajër/ Kolorado, shpëtojnë të gjithë për mrekulli
13/05 13:28
Top News – Pinguinët gay në Londër/ Dy çiftet e femrave, në pritje të të vegjëlve
13/05 13:27
Top News – Elon Musk bën një hap prapa / Tesla zgjedh ambientin, para Bitcoin-it
13/05 13:08
Top News – U godit nga sulmi kibernetik/ Gazsjellësi më i madh amerikan rifillon punën
13/05 12:45