Top News – Robotë ‘Made in Albania’ / Trajnohen studentët shqiptare, çelet shkolla verore
10/06/2023 11:25

Robotika apo sikurse njihet shkenca e mekatronikës po avancon në Universitetin Politekntik të Tiranës. Studentët e Fakultetit të Teknologjisë së Informacionit janë trajnuar nga një grup profesorësh italianë dhe shqiptarë për të ndërtuar dhe programuar makina robot.

Top News – ‘SPAK, punë mbresëlënëse’ / Diplomati amerikan vlerëson prokurorinë e posaçme
28/09 17:28
Top News – Studimi ‘fundos’ Twitter / Etiketohet rrjeti social që dezinformon më shumë
28/09 17:28
Top News – Po s’u ndëshkua Serbia do ta bëjë sërish!/ Kurti, apel ndërkombëtarëve-lufta vazhdon
28/09 17:18
Top News – Këshilla e Ramës për Albin Kurtin / ‘Dëgjo aleatët, s’mund të kesh gjithmonë të drejtë’
28/09 16:56
Top News – Rritja e pensioneve / Qeveria miraton vendimin, përfitojnë të gjithë
28/09 16:56
Top News – KFOR në veri të Kosovës!/ Berisha-Kërkesë djallëzore e Serbisë dhe Rusisë
28/09 16:55
Top News – Serbia në ditë zie, BE-E papranueshme! S’mund të barazohet viktima me terroristët
28/09 16:55
Top Channel/ Lihen të lirë të shoqëruarit për vrasjen në Shkodër, Edmond Nika: Nuk kam asnjë lidhje
28/09 16:38
A ka debatuar Grida Duma me aktoren e Portokallisë? Zbulohen detajet – Shqipëria Live
28/09 16:35
Top News – Aksion si në filma në mes të natës! / Momenti kur RENEA shtrin në tokë vrasësit në Tiranë
28/09 15:51
Top News-Basha përjashton 11 deputetë, jo Bardhin/Letër Kuvendit, grupi i PD ‘katandiset’ me 24 emra
28/09 15:50
Top News – Letra e Bashës për Kuvendin/ Bardhi-Qesharake! Ai s’përjashton dot deputetë
28/09 15:46
Top Channel/ 102 familje me shtëpi të re! Përfundon pallati për të shpronësuarit pas tërmetit
28/09 15:42
Top Channel/ Dumani tregon dosjet/ Kreu i SPAK flet për Ipard, Sky dhe zyrtarët e lartë
28/09 15:35
Top Channel/ Takimi i enteve rregullatorë! Shqipëria merr Presidencën
28/09 15:33
Top News – Kreu vjedhje në tre biznese / Arrestohet një 21-vjeçar në Pogradec
28/09 15:31
Bejko me tone të FORTA:Berishën e kemi VRARË politikisht, ka ikur…! | Breaking Top News
28/09 15:14
Top Channel/ Zbardhen 6 vrasje! Krime të bandës së Laert Haxhiut, 12 të arrestuar
28/09 15:13
Top News – AMA merr presidencën e MNRA / Krasniqi: Diskutojmë për sfidat e tregut mediatik
28/09 15:12
Top Channel/ Në 8 muaj, më pak aksidente. Të rinjtë më të kujdesshëm. Rriten vdekjet mes këmbësorëve
28/09 15:03