Top News – Robert De Niro/ Covid ‘falimenton’ aktorin
11/07/2020 18:28

Shumë po humbin para nga Covid 19, e në këtë listë bën pjesë dhe ylli I kinemasë, Robert de Niro. Aktri I famshëm hollivudian rrëfeu se pandemia i ka dhënë një goditje të fortë zinxhirit të restoranteve të tij Nobu dhe hotelit Greenwixh, të cilët prej muajsh janë mbyllur pjesërisht. Në prill, Nobu humbi tre milionë dollarë e në maj, edhe 1.87 milionë të tjera duke e detyruar de Niron të merrte hua sepse nuk kishte likuiditetin e nevojshëm për të paguar një grup investitorësh. Nga ana tjetër dhe ish bashkëshortja e tij, Grace Hightower, me të cilën aktori ka qenë i martuar për 11 vjet deri kur nisën procedurat e divorcit në 2018-tën, u ankua në gjykatë se ylli hollivudian I kishte reduktuar shumën e parave që duhet t`I paguajë. Avokatja e de Niros e mbrojti klientin e saj duke shpjeguar problemet e tij financiare, e tha gjithashtu se pakti mes ish bashkëshortëve ishte që de Niro t`I paguajë Hightower një milionë e gjysëm dollarë kur të ardhurat e tij kapërcejnë 15 milionë dollarët ne vit. Cështja sipas avokates është se tani që të ardhurat e tij kanë rënë, atëherë edhe kontributet mujore për ish gruan, do të zvogelohen.

Top News – SHBA, kompanitë nxisin votuesit/ Zgjedhjet presidenciale
09/08 19:09
Top News – Broadway mbyll perdet/ Të paktën deri dimrin e 2021
09/08 18:49
Top News – Kamping në qiell/ Mbi ndërtesën më të lartë në Seul – Pa komente
09/08 16:49
Top News – Vaksina për të varfrit/ Bill Gates investon 150 mln usd
09/08 16:41
Top News – Adhuruesit e diellit/ Britani, pushtojnë brigjet e detit- Pa komente
09/08 16:31
Top News – ‘Qyteti i të vdekurve’/ Egjipt-zëvendësohet nga autostrada- Pa komente
09/08 16:29
Top News – Një mijë tullumbace/ Në nder të viktimave të pandemisë- Pa komente
09/08 16:27
Top News – ‘Vdekja’ nëpër rrugë/ Brazil, 100 mijë viktima – Pa komente
09/08 16:26
Top News – Supermakina e shampanjë/ Bangkok, të pasurit mbi pandeminë
09/08 16:12
Top News – Të rinjtë britanikë/ Nuk ndalojnë festimet e çmendura
09/08 15:44
Top News – Birrë e Mynihut/ Statusi i parë në një shekull
09/08 15:22
Top News – Simfonia e Beethovenit/ Montreal, ’drive in’ në aeroport
09/08 15:16
Top News – Artistë në karantinë/ Austri, performance në konteinere
09/08 15:12
Top News – Tragjedia në Liban/ Liderët bisedojnë për ndihmat
09/08 13:09
Top News – Pandemia në Brazil/ Mbi 100 mijë viktima në vend
09/08 13:06
Top News – Sulmi me bombë atomike/ Nagasaki, shënohet 75 vjetori
09/08 12:33
Top News – Rekord infektimesh/ SHBA, 1 në çdo 66 banorë i prekur
09/08 12:18
Top News – Ish mbreti i Spanjës/ ’Zbarkon’ në emiratet e bashkuara
09/08 12:09
Shpërthimi në Bejrut, mbi 5 mijë njerëz rrugëve të Libanit kundër qeverisë
08/08 20:58
Top News – Të ndarë nga pandemia/ BE: Të bashkojmë çiftet e pamartuara
08/08 16:11