Top News – Rindërtimi në Fushë Krujë/ 128 banesa, 100 të tjera kolektive
27/11/2020 14:18

Kryeministri Edi Rama ne fushe kruje ka inspektuar punimet ne kantierin e lagjes te re për rindërtimin e banesave per familjet e mbetura pa shtepi, pas termetit te 26 nentorit nje vit me pare. Kreu i qeverisë ishte i shoqëruar edhe nga ministri për Rindërtimit, Arben Ahmetaj, i cili bëri të ditur se kjo do të jetë një nga zonat më të bukura të rindërtimit dhe kohen qe do projketi per tu realizuar. Ahmetaj: Ka një kombinim me 128 banesa individuale. Puna ka ecur me ritme shumë të shpejta dhe kemi 100 banesa kolektive, Rama: Pallatet kur fillojnë? Ahmetaj: Besoj për dy javë Rama: Sa zgjat procedura? Ahmetaj: 10 ditë maksimumi. Janë 100 apartamente të ndara 64 janë 1+1 dhe pjesa tjetër janë 2+1. Kryeministri rama gjate inspektimeve i ka këshilluar inxhinierët, që të kujdesen për ngjyrat e banesave. “Kapakët shikoni mos i bëni me disa ngjyra. Jo shumë, por të ketë një lloj kombinimi se e i jep një lloj atmosferë sipas ngjyrave që kanë.

Lëviznin pa maska mbrojtëse/ 473 qytetarë gjobiten në të gjithë vendin
19/01 15:16
Në radhë për kolaudimin/ Në Durrës, pritja e shoferëve nis që në orën 05:00 të mëngjesit
19/01 15:14
Top News -Vonesa në ardhjen e vaksinave/ Rama-Pfizer shtyu me një javë dozat që do sillte në BE
19/01 15:10
Top News – Mbërrijnë makineritë e para/ Nis puna për ndërtimin e spitalit të Fierit
19/01 15:09
Pfizer shtyn një javë vaksinat/ Rama shpjegon përse nuk kanë ardhur ende vaksinat e blera
19/01 15:08
Nis ndërtimi i spitalit për 3 muaj/ Kompania turke nis gërmimet për themelet e spitalit të Fierit
19/01 15:04
Deklarata e Haradinajt,kërcënon Vuçiç/ Bashkim me Shqipërinë-Serbia do të përgjigjet!
19/01 13:45
Top News – Xhaçka takon homologun Portugez/ Diskutohet për ecurinë e reformave integruese
19/01 13:20
Rama shpjegon pse nuk ka mbërritur vaksina: Pfizer ka shtyrë procesin dorëzimit të dozave
19/01 13:04
Top News – ISHP sqaron simptomat që jep/ Mund të infektoheni me covid edhe pas vaksinimit
19/01 13:02
Top News – Është vëllai i gjyqtares të KPA/ Biznesmeni që u plagos me thike në Farkë
19/01 13:02
Top News – Zbardhet rritja e pagave në arsim/ Sa do të marrin nga mësuesit tek drejtorët
19/01 13:02
Top News – ‘Mjerisht, kuvendi votoi symbyllur’/ Panarati tregon efektet dhe rrezikun e vaksinës
19/01 13:01
Top News – Mbërrijnë makineritë e para/ Nis puna për ndërtimin e spitalit të Fierit
19/01 13:00
Radhë për kolaudim/ Ankohen drejtuesit e mjeteve në Durrës
19/01 12:34
Rriten pagat e arsimtarëve/ Rritja do bëhet sipas pozicionit
19/01 12:33
Nis puna për spitalin e Fierit/ Pritet të përfundojë për tre muaj
19/01 12:26
Jetë në izolim nga dëbora/ Çdo dimër banorët e Thethit bllokohen nga dëbora
19/01 12:20
Politikë në shkollë/ Deputeti i PS aktivitet te “Misto Mame”
19/01 12:15
Spital rajonal për 3 muaj/ Mbërrijnë makineritë e rënda për ndërtimin e spitalit turk në Fier
19/01 11:18