Top News – Rinas, vrasja e taksisit/ Arrestohen dy vëllezër si autorë
06/08/2020 11:30

Policia ka arrestuar dy vëllezër si autorët e vrasjes të 71 vjeçarit Abdulla Budlla në Fushë Prezë, pranë Rinasit më 3 gusht. Sajmir Shera 32 vjeç dhe Arsel Shera 20 vjeç akuzohen se kanë ekzekutuar me armë taksistin. Policia ka sekuestruar makinën e krimit një automjet të markës Wolkswagen. Policia njofton se vëllai i madh, Saimir Shera është një person me precedent të mëparshëm penal, i dënuar më herët. Aktualisht nuk jepen detaje për arsyet e vrasjes së 71 vjeçarit nga dy vëllezërit, por dyshohet për një konflikt të mëparshëm. Abdulla Budlla u qëllua kur po rrinte pranë makinës së tij të parkuar me 3 gusht, rreth orës 16:45 të pasdites. Budlla me banim në fshatin Ahmetaq të Prezës u gjet në anë të rrugës në Fushë-Prezë, në kryqëzim me rrugën e Rinasit, sipër një fuçie, pak metra larg mjetit të tij "Renault" me të cilin punonte në zonë si taksist, por pa licensë. Ai është qëlluar me 7 plumba, duke e lënë të vdekur në vend, teksa autorët janë kujdesur që të mos lënë asnjë gjurmë duke mbledhur edhe gëzhojat.

Rama për rikandidimin në Vlorë/ “Mandati i tretë i PS-së do ketë prioritet zonat periferike e rurale të Vlorës”
26/09 23:02
Berat/ Benzi ku udhëtonin dy vajza i pret rrugën Volkwagen-it, njëra prej tyre përfundon në spital
26/09 22:46
Aksident fatal në Orikum, makina përplas për vdekje qytetarin me biçikletë
26/09 21:11
Top News – Zgjedhjet e 25 prillit/ Rama, lëvizje në disa institucione
26/09 21:10
Do kandidoni në Vlorë për deputet? Rama: S’më ndan dot asnjëherë, asgjë nga ky qytet!
26/09 20:19
Bullizmi kibernetik/ Videot e keqtrajtimit të të miturve, shpërndahen on line
26/09 19:47
Ligji i zgjedhjeve, s’ka konsensus/ Të hënën nis diskutimi në Kuvend, PD e LSI, 5 ditë kohë
26/09 19:46
Top News – Një premtim në fushatë! Basha i rikthehet taksës së sheshtë
26/09 19:01
Top News – Argjinaturat e lumenjve/ Përforcohen nga mbrojtja civile
26/09 18:19
Top News – Shifrat e koronavirusit/ 2 humbje jete, 108 raste të reja
26/09 18:16
Top News – Pasojat e motit të keq/ Rrëzohen pemë, probleme me tragetet
26/09 18:08
Top News – Moti i keq në vend/ Policia, një apel për shoferët
26/09 18:02
Ambasadorët mesazhe për COVID-19, Soreca në shqip: Bashkë mund t’ia dalim
26/09 16:57
Stuhia e natës, era shkul pemët/ Dëme në Shkodër dhe Bulqizë prej reshjeve të dendura
26/09 16:27
Përmbytjet në vend/ Xhaçka: Situata nën kontroll! Nuk ka pasur probleme si vitet e kaluara
26/09 16:23
COVID-19/ Ministria e Shëndetësisë: 108 raste të reja dhe 2 humbje jete në 24 orët e fundit
26/09 16:21
Fustanella, veshja shqiptare/ Historia e një veshje kombëtare, të grabitur
26/09 16:15
Vdes nëna, e bija në gjendje të rëndë/ Pogradec, 9-vjeçarja vuante nga epilepsia
26/09 16:02
Top News – Covid, PD ngre alarmin/ 260 mësues e nxënës të infektuar
26/09 15:48
Bashkitë, 70 milionë euro borxhe/ Fatura dhe tendera të papaguara dhe paga për heqjet nga puna
26/09 15:44