Top News – Rimbursimi i fermerëve për grurin/ Braçe: procesi burokratik, por duhet të aplikoni!
08/08/2022 14:42

Deputeti socialist Erion Braçe u ka bërë thirrje fermerëve që të fillojnë të bëjnë gati dokumentet për të aplikuar në skemën mbështetëse të Ministrisë së Bujqësisë, që t'iu rimbursohen paratë për grurin e mbjellë. Braçe sërish nuk ka kursyer kritikat ndaj ministrisë së Bujqësisë për udhëzimin e bërë, pais sipas tij është burokratik dhe mund të ishte bërë shumë herë më mirë dhe më i lehtë për fermerët. Deputeti shprehet se fermerët i kanë dorëzuar njëherë këto dokumente kur kanë aplikuar për rimbursimin e naftës dhe kështu ministria mund ta bënte më të lehtë aplikimin. Por gjithsesi, Braçe u thotë fermerëve se duhet të aplikojnë që të përfitojnë nga skema mbështetëse. Ai ka renditur edhe dokumentet që duhet të dorëzojnë: certifikate pronësie, akti i marrje i tokës në pronësi, kontratë qiraje, nipt aktiv fermeri, llogari bankare aktive, fature fiskale për farën e grurit dhe plehrat kimike të blera. Ai thekson se duhet të përfitojnë kohën nga 8 gushti deri më 1 shtator që të mbledhin dokumentet.

Top Channel/ Transportonin emigrantë të paligjshëm, vihen në pranga 2 persona! Në kërkim një tjetër
26/09 16:54
Top News – Gjenerali që nuk firmosi për ‘Partizanin’/ Para SPAK, zyrtari që doli kundër Berishës
26/09 16:26
Top News -Dilemat e socialistëve për zgjedhjet lokale/Mbledhja e kryesisë, për emrat që rikandidojnë
26/09 16:08
Edicioni Informativ / Lajmet nga vendi, rajoni dhe bota | Top News
26/09 16:04
Top News – Ervis Martinaj, i zhdukur apo i vrarë!/ EKSKLUZIVE, një person e ndihmoi të ‘arratiset’
26/09 15:51
Top Channel/ Priten stuhi shiu, paralajmërimi për veriun dhe verilindjen e vendit
26/09 15:49
Top Channel/ Ndalohet lundrimi! Era e fortë në det, anijet e peshkimit nuk duhet të lëvizin
26/09 15:45
Top Channel/ Hetimi i dosjes “Partizani”, në SPAK po dëshmon ushtaraku që refuzoi privatizimin
26/09 15:27
Top Channel/ Pritet një javë me shi e stuhi të forta, mund të shkaktojnë edhe përmbytje
26/09 15:25
Top News – Edhe truprojë e Tahirit, edhe trafikant!/Gjykata pranon gjykimin e shkurtuar
26/09 15:07
Top Channel/ “Bashkohuni me protestën”! Mbyllja e Kolegjit, Berisha: Rama drejton vendin nga Lindja
26/09 14:45
Top Channel/Mbyllja e kolegjit turk, kryeministri replika me protestuesit: Pronarët shitën ndërtesën
26/09 14:44
Top News-Revolta e mosbindje civile…deri Primaret!/PD mbledh Këshillin Kombëtar, çfarë do diskutohet
26/09 14:43
Top News – Asnjë mëshirë për vrasësin e dyfishtë/ Apeli vendos! Arsen Muskurti qendron ne burg
26/09 14:40
Top News – Në pritje të shirave, KESH ‘than’ Komanin!/Baseni i liqenit i ngjan një lumi
26/09 14:39
Top News – Ish-gjenerali paraqitet në SPAK!/Hetimet për ish-kompleksin Partizani
26/09 14:08
Top News – Sa do paguani, si të menaxhoni harxhimin /Nga 1 tetori, kujdes kur shpenzoni energji
26/09 13:54
Top Channel/ Moti i keq me dallgë 7 ballë në Durrës pengon mjetet e peshkimit të dalin në det
26/09 13:37
Top Channel/ Privatizimi i kompleksit “Partizani”, ish-gjenerali Vladimir Qirjazi paraqitet në SPAK
26/09 13:31
Top Channel/ Liqeni i Komanit, si një lum i vogël, arrin në nivelin më të ulët prej vitesh
26/09 13:29