Top News-Referendumi në Zvicër, qytetarët i thonë ‘po’ martesave homoseksuale
26/09/2021 20:31

Çiftet zvicerane të të njëjtit seks kanë fituar të drejtën për t’u martuar pasi votuesit mbështetën me shumicë dërrmuese legalizimin e tij në një referendum. Votimi u thirr nga politikanët konservatorë që kundërshtonin martesat LGBTQ+. Zvicra ka votuar në favor të lejimit të çifteve të të njëjtit seks të martohen dhe të birësojnë fëmijë, në një referendum të mbajtur të Dielën, sipas rezultateve fillestare.

Top Channel/Kritikët e Erdogan: Dëbimi i ambasadorëve një lojë, shpërqëndrim nga hallet ekonomike!
25/10 11:59
Top News – Shira të rrëmbyeshëm në Tunizi / Tre viktima nga moti i keq, vendi nën ujë
25/10 11:55
Top News – Anija e mallrave në flakë / Mbulon me gazra toksikë brigjet e Kanadasë
25/10 11:52
Top News – Rrugët kthehen në lumenj të tërbuar / Jugu i Italisë nën rrebeshe shiu, dy të zhdukur
25/10 11:46
Top Channel/Eksperti: Serbia po përgatit luftë, amerikanët e kuptuan lojën-bënë gati “artilerinë”!
25/10 11:28
Top Channel/ Tetë fëmijë vdesin nga uria në Kabul, Afganistani në prag katastrofe!
25/10 11:14
Top Channel/ Ekspozitë në Egjipt! Artistë nga e gjithë bota ekspozojnë te piramidat e Gizës
24/10 19:43
Top Channel/ Franca lëshon satelitin ushtarak, do të lidhë ushtarët francezë në mbarë globin
24/10 19:18
Top News – Pistoleta që e bëri ‘vrasës’… / Rasti Baldwin, përdorej nga trupa për lojë…
24/10 18:27
Top News – Raketa super-preçize / Rusia ‘krekoset’ para blerësit misterioz
24/10 18:04
Top News – Vajza e Paul Walker në altar / ’Fast & Furious’, shoqërohet nga Vin Diesel
24/10 15:38
Top News – Richard Gere kundër Mateo Salvinit / Do të dëshmojë në gjyqin ndaj ish ministrit italian
24/10 15:35
Top News – Kryeveprat e Pikasos / Shiten për 110 milionë dollarë në ankand
24/10 15:34
Top News – Cikloni bombë i vitit / Po vijnë përmbytje, borë dhe erëra të forta
24/10 15:32
Top News – Festohet dalja nga izolimi / Spanjë, me vrapin e çmendur me demat
24/10 15:24
Top News – Tërbimi i ETNA-s / Kompanitë ajrore anulojnë fluturimet drejt Greqisë
24/10 15:22
Top News – Nëntë bebet e rekordit Guinnes / ’Bëhen më të fortë çdo ditë që kalon’
24/10 15:20
Top News – Tërmet i frikshëm në Tajvan / Lëkunden ndërtesat, evakuohen punonjësit
24/10 15:19
Top News- Historike në Indianapolis / Zhvillohet garë me makina pa pilotë
24/10 15:12
Top News – Gjermania hapet për Kosovën / Shqipëria mbetet në listën e vendeve të rrezikuara
24/10 13:49